Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Ahmet Türk ve Emin Irmak gözaltına alındı

Ahmet Türk ve Emin Irmak gözaltına alındı

21 Kasım 2016

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanıyken İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Ahmet Türk ve Mardin merkez Artuklu İlçe Belediye Başkanı Emin Irmak, bugün sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Devam eden yıllarda çeşitli sol partilerde görev alan Ahmet Türk, 1987 yılında SHP'ye katıldı.

No 309 23. bölüm fragmanı izle: Bebek gayet iyi…
Oyunların oynandığı son bölümün ardından yaşanan can sıkıcı durum, tüm ailede büyük bir kaosun yaşanmasına neden olmuştur. Tüm bu olaylara rağmen Onur ve Lale birlikte oldukları için oldukça mutludurlar ve yaşayacakları yeni evlerini seçerler.

Alınan bilgiye göre, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması çerçevesinde İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince operasyon düzenlendi. İlk defa milletvekilliği'ne 1973 senesinde Demokratik parti'den Mardin milletvekilli olarak seçildi. 1990'da HEP'nin kurucu üyesi oldu. Kürt asıllı Türk siyasetçi olan Ahmet Türk 11 Aralık 2009 tarihinde kapatılan DTP'nin son genel başkanı olup, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılmış olan 24. dönem milletvekili genel seçiminde BDP'nin destekleyeceği bağımsız aday olarak Mardin'den aday olmuştur.

HEP kuruculuğu ile DEP milletvekilliği ve genel başkanlığının ardından, HADEP ve DEHAP yönetiminde de aktif roller üstlenen Ahmet Türk, Abdullah Öcalan'la da zaman zaman görüşmeler yaptı.

Borussia Dortmund, Bayern Münih'e ilk yenilgisini yaşattı
En çok merak edilen Milli yıldızımız Emre Mor'un Bayern Münih karşısında ilk 11'de başlayarak mücadele etmesi bekleniyor. Bu sezon istikrar sorunları yaşayan ve 5. sırasında yer alan Borussia Dortmundun daha fazla puan kaybına tahammülü yok.

Ahmet Türk lise mezunudur.

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmiştir. Ocak 2016'da Ahmet Türk hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak', 'silahlı terör örgütü propagandası yapmak' ve Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasasına "muhalefet' gerekçesiyle yedi yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı".

Göztepe-Bandırmaspor: 3-3
Bir anda 9 kişi kaldık ve Doğa'yı zorla oynattık. "Takımım adına mutluyum" dedi. Belli bir dakikadan sonra bizim için şanssızlıklar başladı.

Belediye Başkanlığı görevinden alınan Ahmet Türk'ün yerine bir süre önce İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Valisi Mustafa Yaman kayyum olarak atanmıştı.

Ahmet Türk ve Emin Irmak gözaltına alındı