Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Erdoğan'ın 'Şanghay Beşlisi' çıkışına Rusya'dan ilk yorum

Erdoğan'ın 'Şanghay Beşlisi' çıkışına Rusya'dan ilk yorum

21 Kasım 2016

"Ama AB'den farklı olarak üyeler tamamen egemen." ifadelerini kullandı.

Asgari ücrete yapılacak zam belli oldu!
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk-İş'in asgari ücretin 1600 liraya yükseltilmesi talebine "istemenin sonu yok" yanıtını vermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pakistan ve Özbekistan gezisi sonrasında Semerkant'tan dönüş esnasından uçakta gazetecilerin yönelttiği soruları yanıtladı. Avrupa Birliği'ne tepkisini sürdüren Erdoğan, mülteciler konusunda taahhüt edilen yardımın hala verilmediğini belirtti.

Apple'ın akıllı gözlüğü ne zaman geliyor?
Akllı telefon, bilgisayar ve tablette bir dünya markası olan Apple, şimdi de akıllı gözlük için kolları sıvadı. Bu amaçla AR için yazılım ve sistemler geliştiren Metaio şirketi Apple tarafından satın alınmıştı.

Sputnik'in aktardığına göre, Twitter hesabından Erdoğan'ın sözlerine yanıt veren Puşkov, "Türkiye'nin Şanghay İşbirliği Örgütü'ne (ŞİO) üyeliği Erdoğan için mantıklı bir adım olurdu". Benim kanaatim bu. Yani, bazıları eleştiriyor olabilir ama ben de kendi kanaatimi söylüyorum. Şangay İşbirliği Teşkilatı, tıpkı AB gibi ekonomik ve siyasi bir örgüt olmasının yanı sıra NATO gibi askeri işbirlikleri de içeriyor. Mesela, 'Şanghay Beşlisi içinde Türkiye neden olmasın?' diyorum. Bunu Sayın Putin'e olsun, Nazarbayev'e olsun, şu anda Şanghay 5'lisinin içinde olanlara da söyledim. İsmini 5 ülkenin ilk toplandığı yer olan Çin şehri Şangay'dan alan teşkilat, kamuoyunda "Şangay Beşlisi" olarak anılsa da, 2001′de Özbekistan'ın katılımıyla üye sayısını altıya çıkarttı. İran da girmek istiyor. Sayın Putin, "Bunu değerlendiriyoruz" gibi bir ifade de kullandı.

Serbest piyasada altın fiyatları
Altın fiyatları Kapalı Çarşı da yani serbest piyasa da 15 Kasım 2016 Salı günü 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı değişti. Altın fiyatı birçok gelişmeden etkilenmekle birlikte döviz kurları gibi direkt bir grup ülke tarafından belirlenememektedir.

Rusya Federasyon Konseyi Savunma Komitesi üyesi Aleksey Puşkov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, "Türkiye'nin Şanghay Beşlisi içinde yer alması, çok rahat hareket etmesini sağlar" açıklamasını değerlendirdi.

Erdoğan'ın 'Şanghay Beşlisi' çıkışına Rusya'dan ilk yorum