Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » DEAŞ'a ait 93 hedef ateş altına alındı

DEAŞ'a ait 93 hedef ateş altına alındı

22 Kasım 2016

Uzun bir süredir, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye Cumhuriyeti'nin gündeminde olan Menbiç kentine düzenlenen operasyona ilişkin olarak kamuoyu ile paylaşılan açıklamada ise El Bab bölgesine operasyon düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının ve Özgür Suriye Ordusu ( ÖSO ) mensubu Özel Görev Kuvvet Gruplarının güvenliğinin sağlanması maksadı ile icra edilen hava harekatı neticesinde Yılanlı ve Kurtviran bölgesindeki PYD hedeflerin imha edildiği aktarıldı.

Okullar 25 Kasım Cuma tatil mi?
MEB tarafından gerçekleştirilecek olan TEOG 2016 sınavları için artık son günler başladı. Mazeret sınavı ise 17-18 Aralık tarihlerinde yapılacak.

Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 1 Muhalif yaralanmıştır. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 93 DEAŞ hedefine ateş destek vasıtalarımızla atış yapılarak, terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta-kontrol tesisleri, silah ve araçları etkisiz hale getirilmiştir. Öte yandan dün itibariyle El-Bab'ın doğu ve batı bölgelerinin kontrol edilmesine yönelik ileri harekatta terör örgütü IŞİD'in çekilmesi sonrası PYD/PKK'nın ele geçirdiği Şeyh Nasır'da ÖSO güçleri bölgeyi kontrol altına almaya başladı. Koalisyon güçleri tarafından hava harekatı icra edilmediğinin belirtildiği açıklamaya şöyle devam edildi: "DEAŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlanan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından 30 EYP kontrollü olarak imha edilmiştir". Muhalif unsurlarca, 215 meskun mahalde (yaklaşık 1,800 km2) kontrol sağlanmıştır.

Borussia Dortmund, Bayern Münih'e ilk yenilgisini yaşattı
En çok merak edilen Milli yıldızımız Emre Mor'un Bayern Münih karşısında ilk 11'de başlayarak mücadele etmesi bekleniyor. Bu sezon istikrar sorunları yaşayan ve 5. sırasında yer alan Borussia Dortmundun daha fazla puan kaybına tahammülü yok.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, terör örgütü DEAŞ'a ait 93 hedef ateş altına alınarak, teröristlerce kullanıldığı belirlenen barınma yerleri, savunma mevzileri ile komuta-kontrol tesisleri imha edildi. Harekatta DEAŞ'tan temizlenen 1800 kilometrekarelik alanda mayın ve el yapımı patlayıcı temizliği yapıldı.

İşte Cesur Ve Güzel'in Çok Konuşulan Çiftlik Evi!
Bir yandan Bülent " e olan duygularını anlamaya çalışırken öte yandan bu etkileyici adamın cazibesine karşı koymaya çalışır. Sühan ise Cesur Alemdaroğlu'nun bu hareketinin ardından sonra ona ilk defa minnettar olmuştur.

Koalisyon güçlerinin "sıfır" destek verdiği El Bab operasyonunda, TSK destekli ÖSO güçleri 'tam bağımsız' stratejisiyle ilerliyor. Suriye sınır hattında İHA'lar ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra edilmeye devam edilmektedir.

DEAŞ'a ait 93 hedef ateş altına alındı