Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Erdoğan ve Alpay'a bir suçlamadan tahliye kararı

Erdoğan ve Alpay'a bir suçlamadan tahliye kararı

24 Kasım 2016

İddianameyi kabul eden ve tensip zabtı hazırlayan mahkeme heyeti, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 302. maddesinde belirtilen "devletin birliği ve ülkenin bütünlüğü bozmak" ile TCK'nın 314/2. maddesinde yer alan "terör örgütü üyeliği" suçlarından ayrı ayrı tutuklanmasına hükmedilen gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi Aslı Erdoğan ile yazar Necmiye Alpay'ın tutukluluk durumunu değerlendirdi.

Ancak mahkeme, şüphelilerin, "Terör örgütü üyeliği" suçundan ise tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Erdoğan ve Alpay cezaevinden çıkamayacak.

Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin yayın danışma kurulunda olan yazar Aslı Erdoğan ve dilbilimci Necmiye Alpay için tahliye kararı verildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Kilis'te
Daha sonra askerlerle birlikte öğle yemeği yiyen Orgeneral Akar, sınır hattındaki Çobanbey Hudut Bölüğünde incelemelerde bulundu. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, valilik ziyaretinin ardından inceleme yapmak üzere Suriye sınırına hareket etti.

İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'nin Özgür Gündem gazetesini kapatma kararı sonrası gazetenin yayın danışma kurulu üyeleri Aslı Erdoğan 19 Ağustos'ta, Necmiye Alpay 31 Ağustos'ta "örgüt üyesi oldukları" iddiasıyla tutuklanmıştı.

İki isim hakkında örgüt üyeliği ve örgüt propagandası iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Yüksekova'ya karşın operasyonu kamuoyuna duyuran ve müebbet hapis istemiyle tutsak yargılanan DİHA muhabiri Şermin Soydan da tahliye edildi.

4 dk'da Hayat Şarkısı 31. Bölüm
Zeynep Nilay'ın Bahar'ı getirdiğini görünce büyük bir yaygara koparır. Öte yandan Cem bir sürpriz yapar ve Filiz ile evlenir. Hayat Şarkısı 32. yeni bölümüyle 29 Kasım 2016 Salı günü Kanal D ekranlarında saat 20:00'dan itibaren sizlerle olacak.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Soydan'ın denetimli serbestlikle tahliyesine karar verdi.

1994 'te ilk kitabı yayımlandı.

Hayatın Sessizliğinde'den bir bölüm Piccola Tiyatrosu'nda (Milan) Serra Yılmaz tarafından seslendirildi, dans tiyatrosu ve baleye uyarlandı. Le Monde, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Neue Zürcher Zeitung, die Welt, der Freitag, die Berliner Literatur Kritik gibi gazete ve dergilerde Aslı Erdoğan'ın yapıtları üzerine yüzden fazla makale ve çalışma yayımlandı.

Antalya'daki Terör Örgütü Deaş Operasyonu
Savcılıkta ifade veren zanlılar kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmezken 7 kişi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Necmiye Alpay 23 Kasım 1946 yılında Balıkesir'in Sındırga ilçesinde doğdu. Doktora derecesini uluslararası iktisat alanında Paris-Nanterre Üniversitesi'nden aldı. Hapishanede 3 yıl kaldı. Bir zaman sonra Sonbahar Dergisi'nde editörlük görevinde bulundu. Mart 2001- Eylül 2007 tarihleri arasında Radikal gazetesinin Kitap ekinde Dil Meseleleri'ni yazdı.

Erdoğan ve Alpay'a bir suçlamadan tahliye kararı