Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Kılıçdaroğlu: Kadınlar AKP'ye geri adım attırdı

Kılıçdaroğlu: Kadınlar AKP'ye geri adım attırdı

24 Kasım 2016

Evladını askere göndermiş bu ülkenin bağımsızlığı, huzuru için çocuğunu şehit veren annelerin gözyaşları arasına farklılık getirilir mi? Şehit annelerine seslemiyorum şimdi hepiniz AKP'yi daha yakından tanıyorsunuz.

OHAL kapsamında dün yayınlanan 678 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile Askerlik Kanunu'nda düzenleme yapıldı. Eğer bugün Adalet ve Kalkınma Partisi yani AKP geri adım atmışsa, bu adımı geri attıran bu ülkenin yiğit kadınlarıdır.

Türkiye tarihinin en ciddi krizlerinden bir tanesini yaşıyor.

Aleyna Tilki'nin konserine yapılan saldırının nedeni2
Türkiye'nin konuştuğu ve son günlerin en büyük pоlemik konusunda biri olаn Aleynа Tilki'nin Diyarbakır kоnserinde bombа pаtlаdı. Yapılan incelemede saldırıyı 12-13 yaşlarında çocukların gerçekleştirdiği ve iki adet boru tipi patlayıcı attıkları öğrenildi.

Önce bu ülkenin bütün kadınlarına yürekten teşekkür ediyorum. Hiçbir ayrım yapmadan bütün kadın kardeşlerime yürekten şükranlarımı sunuyorum. İlk kez kadınlar güçlerinin farkına vardılar. "Devlette liyakatı kaldırdılar devleti çökerttiler" değerlendirmesinde bulundu.

Sizler genellikle televizyonlarda parlamentonun genel kurulunu görürsünüz. Komisyonlarda görüşülmesinin nedeni şudur, Uzmanlar, STK'lar davet edilir bu komisyonlara. Daha sonra komisyonda kanun olgunlaştırılır ve Genel Kurula iner. "Yani parlamentoda AKP dışındaki üç siyasi partinin görüşü sorulmamıştır" diye durumu aktardı. Önerge CHP'nin girişimi sonucu yeterli çoğunluk sağlanmadığı için bugüne sarkmıştır. "Cumhuriyet tarihindeki en büyük kadın hareketi olarak büyük bir başarıya imza attınız" diye konuştu. 83 kadın örgütü ortak bir bildiri yayınlamıştır. Bu teklifin kabul edilmemesiyle ilgili olarak. Teklif geri çekilme konusunda, AKP içerisinde kabul görmüştür. İktidardaki bir siyasal parti teklifi geri çekmek zorunda kalmıştır. Bugüne kadar Türkiye'de ne kadar ciddi sorunlar çıkmışsa, bunların temelinde gece yarısı verilen önergeler yatmaktadır.

Gece yarısı önergelere biz karşı çıkıyoruz. İnsan gibi görüşmek, tartışmak, uzlaşmak varken, yeni sorunlara kaynaklık yapan önergeleri kabul ettirmemeliyiz. Sizin yaptığınız çalışmaların değerini bilmediler. Tecavüzcülere af getiriyorlar. Şimdi artık o çatının altından ayrılmak zorundasınız, ayrılın ve gelin. Küçük bir çocuğun rızasından nasıl söz edersiniz? Elma şekeri vererek mi bu çocuğu kandıracaksınız, gel evlen sana tecavüz eden kişiyle... "Bazıları da bunu dini referans vererek kabul edilebilir noktaya getirmek istediler" şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım: Erken yaşta evlilik düzenlemesini komisyona geri çekiyoruz
Bu bir müddet daha dünyadaki ekonomi ile ilgili dalgalanma devam edecek. Özellikle kurlardaki dalgalanmalar beklenebilir. AK Parti hem gençleri hem aileleri korumak adına reşit yaştaki evlilikleri rıza ile olsa da ceza olarak tanımladı.

CHP lideri, önergenin getiriliş nedenini de sorgulayarak, "Bu önerge kimin için verildi?". Kimin hapisten çıkması, Türkiye'ye rahat gelmesi için verildi? Türkiye'nin derdine bakınız, bunların derdine bakınız.

Dolar almış başını gidiyor. Doların bir kuruş değer kazanmasının maliyeti, 2 milyar 100 milyon lira. Buna çözüm üretmemiz gerekiyor. Esnaf siftah yapmıyor, onlar tecavüzcüleri hapisten çıkarma derdinde. Bunu kaybetmiştir. Bugün bir KHK yayınlandı. 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 12'nci maddesiyle yapılan düzenlemeyle de bahse konu muafiyet, 15 Temmuz şehitlerinin yakınları için de sağlanmıştır. Ama PKK'ya karşı, teröre karşı mücadele eden şehitlerin çocukları veya kardeşleri askerlik yapacak. Bu düzenlemeyi yapmak açık ve net söylüyorum, Binali Yıldırım da duysun, bakanlar da duysun, sarayda oturan da duysun, bu düzenlemeyi yapanlar haindirler. Şehitler aralarında ayrım yapmışlardı hemen bu ayrımı derinleştiriyorlar. Şehitler arasında ayrımcılık yapan, bölücülük yapan bir partiden ülkeye, kadınlara, çocuklara, esnafa, sanayiciye hayır gelmez. Parlamenter sistemden hoşlanmıyorlar. Gazi Meclis'ten, yargı bağımsızlığından, medya özgürlüğünden, üniversitelerin özerkliğinden hoşlanmıyorlar. Diyorlar ki bütün yetkiyi bir kişiye verelim. Bu ülkenin bütün kadınların sesleniyorum, çocuklarınız güzel bir Türkiye'de yaşasın istiyorsanız demokratik Türkiye'ye, hapisteki gazetecilere hep birlikte sahip çıkacağız. Onları PKK, IŞİD, FETÖ kandırdı ama AKP bizi kandıramaz.

(Rejim tartışmalarına ilişkin) Onlar sürekli kandırılıyorlar sanıyorlar ki CHP'yi de kandırıcaklar biz kandırılmayız. İçlerinde bir tane siyaetçi var mı. FETÖ ile aynı yatakta yatanlar nerede şimdi. Paralel gidenler neredeler? Hesabını soracağız. Hesabını soracağız. Siyasi ayağını çıkarmak için hesabını soracağız. Ben hazırım sen de gel, beraber yargılanalım. Kendilerinin içinde dünya kadar FETÖ'cü var, Bylock kullananlar var bunu da biliyoruz. "Çünkü onlardan intikam almak istiyorlar" ifadelerini kullandı.

Duruay, ağız ve diş sağlığına dikkat çekti
Günde en az 2 kere, sabah kahvaltıdan sonra ve gece yatmadan önce dişler fırçalanmalı, günde en az 1 kez diş ipi kullanılmalıdır. Recep ŞEKER, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile Diş Hekimleri Günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kılıçdaroğlu: Kadınlar AKP'ye geri adım attırdı