Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Arabasının arkasına bağladığı köpeğe işkence yaptı

Arabasının arkasına bağladığı köpeğe işkence yaptı

25 Kasım 2016

Öte yandan polisi de arayıp bilgi veren kişinin, daha sonra da Çorlu Belediye Başkanlığı'na konu ile ilgili fotoğraf ve şikayet maili attığı öğrenildi.

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde otomobilin arkasına bağladığı köpeği metrelerce sürükleyerek götürürken, çekilen fotoğrafı sosyal medyada yayınlanan ve hayvanseverlerin hakkında suç duyurusunda bulunduğu sürücü M.D., Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalandı. Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği, suç duyurusunda bulundu. M.V ifadesinden sonra serbest bırakıldı. İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri ile de konuşarak sürücüye 2 bin lira para cezası uygulanıyor.

DEAŞ'a ait 93 hedef ateş altına alındı
Koalisyon güçlerinin "sıfır" destek verdiği El Bab operasyonunda, TSK destekli ÖSO güçleri 'tam bağımsız' stratejisiyle ilerliyor. Suriye sınır hattında İHA'lar ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra edilmeye devam edilmektedir.

Otomobil arkasına bağlanarak köpeğin sürüklenmesi fotoğraflarını gören Doğa ve Hayvanseverler Derneği üyeleri de, internet siteleri aracılığıyla otomobilin plakasını verip, sürücü hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

"Çorlu'da 39 EH 155 plakalı araç, Kore Mahallesi çıkışında meydana gelen olayda şahıs emniyet güçlerine bildirilmiştir". Savunmasız köpeği vahşice sürükleyen araç sahibine gerekli yasal yaptırımların uygulanması adına başlatılan imza kampanyasına kısa süre içerisinde çok sayıda kişi katılım gösterdi. "Açık ihbar niteliğinde olan bu görüntüleri sıkça paylaşarak bu günahsız cana bu işkenceyi yapan kişi ya da şahısların plakadan saptama edilmesini, hak önünde suçlarının cezalarını çekmelerini sağlayalım". M.D., otomobilin arkasına bağladığı köpeğin kendisine ait olduğunu belirterek, "İki gün önce köpeğim çalınmıştı". Onu arayıp buldum, iki sokak ötedeki evime götürürken büyük olduğu için arabanın içine koyamadım.

Duruay, ağız ve diş sağlığına dikkat çekti
Günde en az 2 kere, sabah kahvaltıdan sonra ve gece yatmadan önce dişler fırçalanmalı, günde en az 1 kez diş ipi kullanılmalıdır. Recep ŞEKER, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile Diş Hekimleri Günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Çorlu'da otomobilin arkasına bağlanarak, sürüklenen köpeğe işkence yaptığı iddia edilen kişi gözaltına alındı. Muayenenin ardından herhangi bir yaralanma olmadığı belirlendi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Twitter hesabından da "Bu vahşete söz konusu aracın sahibine ve adres bilgilerine ulaşılmıştır". Köpeğin, sahibinden alınarak Çorlu Belediyesi Hayvan Barınağı'na gönderileceği açıklandı.

Advocaat: "Zirveyi yakalayana kadar bu performansla devam etmeliyiz"
Josef de Souza'nın performansı ile ilgili soru üzerine Advocaat , "Souza'nın oynadığı oyundan memnunum". Her maça gelirseler içeride çok zor maç kaybederiz. "Harikulade bir atmosfer vardı" dedi.

Açıklamada, köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu bilgisine ve fotoğraflara yer verildi, konuyla ilgili idari yaptırım uygulanacağı belirtildi.

Arabasının arkasına bağladığı köpeğe işkence yaptı