Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Gaziantep'te gece yarısı meydana gelen patlama sesinin nedeni neydi?

Gaziantep'te gece yarısı meydana gelen patlama sesinin nedeni neydi?

26 Kasım 2016

Gaziantep'te saat 23.30 civarında büyük bir patlama sesi duyulduğu bildirildi. Patlama sesinin Suriye topraklarında yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev alan uçakların ses hızını aşmasından kaynaklanıyor olabileceğinin değerlendirildiği ve herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığı belirtildi. Gaziantep'te gece saatlerinde bulunan ve vatandaşta paniğe neden olan sesin kaynağı hakkında Gaziantep valiliği açıklama yaptı. Ekiplerin, ihbar yapılan bölgelerde yaptıkları araştırmada herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Öğrencilere ağız ve diş sağlığı taraması
Ağız ve diş sağlığına dikkat sürüklemek için gerçekleştirilen birincil program, Muallim Naci İlköğretim Okulu'nda düzenlendi. Burada ilk olarak çocuklarımızda sağlıklı yaşamanın bilincini oluşturmaya katkı koyacağız.

Patlama sesinin il genelinde duyulması sonrası BüyükşehirBelediye Başkanı Twitter'den bir açıklama yaparak "Şu an sosyal medyada dolaşan iddialarla ilgili teyit edilmiş herhangibir bilgi yok".

Mourinho açıkladı: Zlatan Ibrahimovic, Manchester United'da bir yıl daha kalacak
Manchester United menajeri Jose Mourinho, Zlatan Ibrahimovic'in sözleşmesinin 2018'e kadar uzatacaklarını açıkladı. Bir artı bir yıllık sözleşmesi var.

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul da Twitter'dan patlama sesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada doğrulanmış bir bilgi bulunmadığını söylerken "En doğru açıklama ilgili resmi makamlarca yapılacak" ifadesini kullandı. Alınan bilgilere göre Patlama Gaziantep üniversitesi yakınlarındaki Karataş ve Alleben Göleti ile Yeditepe mahallesi civarlarında meydana geldi.Meydana gelen patlamanın terör saldırısımı yoksa başka bir nedenden mi olduğu henüz bilinmiyor. Şehrin her yerinde duyulan patlamanın Üniversite veya Karataş civarından geldiği belirtildi. Ses hızı, deniz seviyesinde ve 21ºC sıcaklıkta yaklaşık 1235.5 km/sa'dir.

Şans Topu çekildi (2)
Milli Piyango Şans Topu çekiliş sonuçları ve bilet sorgulama ekranı 23 Kasım 2016 Çarşamba Milli Piyango bilet sonucu ekranı bu sayfada sizlerle.

Gaziantep'teki patlama iddiasıyla ilgili doğrulanmış herhangi bir bilgi bulunmamakta. "Bu sesin Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev yapan uçaklarımızın ses hızını aşmasından kaynaklanmış olabileceği değerlendirilmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir" denildi.

Gaziantep'te gece yarısı meydana gelen patlama sesinin nedeni neydi?