Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » TEOG (Fen Bilimleri, İnkilap, Yabancı dil) soru ve cevapları!

TEOG (Fen Bilimleri, İnkilap, Yabancı dil) soru ve cevapları!

26 Kasım 2016

Bilfen Ortaokulları bölüm başkanları öğrencilerinden aldığı bilgiler ışığında sınav sonrası ilk değerlendirmelerini yaptı.

Fen Bilimleri'de sorular müfredata uygun, net ve anlaşılırdı. Soru dağılımları kazanımlar çerçevesinde eşit dağılım göstermiştir. Sınavda tartışmaya açık olabilecek bir soru bulunmamaktadır. Soru ve seçeneklerde yer alan şekiller anlaşılır düzeydeydi. Her bir ders için sınav süresi 40 dakika olacak. Kullanıcı adı öğrencinin kendi T.C. kimlik numarası olmaktadır. Imtihan, kazanımları ve konuları algılama ve inceleme düzeyinde mükemmel sorgulayan sorulardan oluşmakta. Verilen bilginin ilgili olduğu kavram ve tarihi terimleri iyi bilen, konuya hâkim öğrencilerin rahat yapabileceği bir sınavdı. Birincilerin düzenli çalışmanın yanı sıra kitap okuma alışkanlığı olan öğrenciler arasından çıkacağı öngörülüyor. Sorular kazanımlara kadar eşdeğer değişik ama yapıları itibariyle uyarı gerektiriyor. Kazanım dışı herhangi bir soru yoktur. Okuduğunu kavrama, diyalog, dilbilgisi, Wh-questions (soru kelimeleri) ağırlıklıydı. Öğrencilerin bu sorulara cevap verebilmeleri için soru kelimelerini çok iyi bilmeleri gerekiyordu. TEOG 1.dönenm 2.oturumuna giren 8. sınıf öğrencilerinin girdiği ve heyecanla beklediği TEOGFen bilimleri, İnkilap tarihi, Yabancı dil dersleri soru ve cevapları henüz açıklanmadı. Sorular orta güçlükte olup düzenli çalışan, ders kitabını takip eden öğrencilerin rahatlıkla çözebileceği nitelikteydi.

WhatsApp Kendisi İçin Küçük, İnsanlık İçin Büyük Video Güncellemesini Yayınlandı
Nedeni ise depolama alanının yanı sıra videonun indirilmesi esnasındaki zamanın boşa harcandığı yönünde bir açıklama gelmişti. Whatsapp , son günlerde çok önemli özellikleri bünyesine dahil etmesiyle ön plana çıktı.

I. dönem Fen Bilimleri Merkezi Ortak Sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce açıkladığı sınırlamalara ve kazanımlara uygundur. Önceki yıllardaki yoğun çelişkili sorular bu yılki sınavda yer almadı. Pek iyi geçmedi. Diğer iki testten memnunum. Sorular çoğunlukla bilgiyi yorumlamaya dayanmaktadır. Bileşik makine soruları öğrencileri zorlamış olabilir.

Siz de 2016 TEOG sınavı sorularının yorumlarını haberimizin yorum bölümüne yazın milyonlar TEOG soruları ve yorumlarını okusun. 1-2 sorudan emin değilim. Hür ve ülke bütünlüğü gibi kavramların sorgulatıldığı sınavda, "Bağımsızlık, topyekün, egemen devlet, diplomatik, siyasi yalnızlık, bölgesellik, hukukun üstünlüğü, toplumsal eşitlik" gibi kavram bilgisine sahip öğrenciler başarılı olacak. Peki TEOG soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak. Yine bazı sorularda öğrenciler, sorunun içindeki ipuçlarından faydalanarak doğru cevaba ulaşabilmiştir. Sınavda basit makineler ünitesinden kaldıraç sorularına ağırlık verilmiş.

Antalya'daki Terör Örgütü Deaş Operasyonu
Savcılıkta ifade veren zanlılar kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmezken 7 kişi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

"Fen Bilimleri testindeki soruların Milli Eğitim müfredatına uygun olarak hazırlandığını belirten Fen Bilimleri Bölüm Başkanı Filiz Polat ise, "2016-2017 eğitim-öğretim yılının 1. döneminde MEB tarafından 24 Kasım tarihinde uygulanan 1". Tüm derslerin soruları, Milli Eğitim Bakanlığının müfredat ve kazanımlarına uygundur. Orta zorlukta olan sorular, öğrencilerin sorumlu olduğu üç üniteden geldi.

Özet - Steaua Bükreş-Osmanlıspor maç sonucu: 2-1
Arena Nationala'da oynanan mücadelede 1-0 öne geçen Osmanlıspor, ikinci yarıda yediği gollerle maçtan 2-1 yenik ayrıldı. Bu sonucun ardından son maçlar öncesinde grupta 1 puanı bulunan Atiker Konyaspor'un elenmesi kesinleşti.

TEOG (Fen Bilimleri, İnkilap, Yabancı dil) soru ve cevapları!