Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » 1 dolar kaç lira oldu? (17 Kasım Perşembe)

1 dolar kaç lira oldu? (17 Kasım Perşembe)

28 Kasım 2016

Dolar fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor.

Fed Başkanı Janet Yellen'ın Kongre'de yaptığı konuşmada faiz artırımı ihtimalinin güçlendiğini açıklamasıyla dolar ilk kez 3,35 seviyesini görerek rekor kırdı. Kur, saat 17.05 itibari ile 3.3490 seviyesinden işlem gördü.

Son rekorunu dün akşam saatlerinde 3,35'i aşarak kıran dolar, FED Başkanı Janet Yellen'in "Faiz artışının, gelecek veriler Komite'nin (FOMC) hedeflerine doğru ilerleme gösterirse görece yakın zamanda uygun olacağına karar verdik" açıklamasının ardından yükselişe geçerek 3,37'yi aştı.

Cumhuriyet gazetesi soruşturması, HDP milletvekillerine yönelik gözaltı ve tutuklamalar ile yeniden gündeme gelen idam konusu AB ile ilişkileri kötüleştirebileceği endişesi TL'de baskı oluşturan diğer unsurlar.

Bakan Soylu, Foça'da Askeri Okulu Ziyaret Etti
Bakanın gelişi sırasında denizden sahil güvenlik gemileri karadan jandarma ve polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Ziyaret basına ve p*rotokole kapalı olarak yapıldı.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında saat 16:00'da toplanacak.

KapitalFX Araştırma Uzmanı Enver Erkan: "3,30 seviyesinin aşılmasından sonraki hedef olan 3,40'ın üzerini de görüldü".

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın da katıldığı Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrası yapılan açıklamalar yakından izlenecek.

"Canikli soruları yanıtlarken, Türkiye" ekonomisi için olan şartlar ve yaşanan hadiselerle değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek, içeride ve dışarıda önemli gelişmelerin ekonomiyi ciddi anlamda olumsuz etkileme potansiyeli taşımasına rağmen tüm makro göstergelerin sağlam olduğunu ve büyüme performansın devam ettirildiğini söyledi.

Kenan İmirzalıoğlu'na yeni dizi için 2 milyon lira!
ATV'de ekrana gelecek olan projenin detayları henüz öğrenilemezken, oyuncu kadrosundaki ilk ismin İmirzalıoğlu olduğu netleşti. 2 milyon TL alacağı konuşulan yeni projede Kenan, kameralar karşısına eşi Sinem ile geçebilir.

Dolar ilerleyen dakikalarda uluslararası piyasalardaki hareketin de etkisiyle 3.31 TL'nin altına indi. Uzmanlara göre; Fed yükselen enflasyon nedeniyle 2017'de daha fazla ve hızlı faiz artıracak.

Trump'ın zaferinden bu yana en iyi performanslar bile negatif değeri gösteriyor.8-18 Kasım tarihlerindeki 10 günlük süreçte, TL en kötü performans gösteren para birimleri arasında yüzde 6.6 düşüşle dördüncü sırada yer alıyor.

Merkez Bankası bugün finansal sisteme ek döviz likiditesi imkanı sağlanması amacıyla rezerv opsiyonu katsayılarında değişiklik yaptı. Avronun dolarkarşısında değer kaybı, Çin renminbisinin avro karşısında 7,30 seviyesine düşerek Avrupa'ya ihracat gerçekleştiren ülkelerin de kurlarının avroya karşı değer kaybetmesine neden oluyor. Donald Trump'ın başkan seçilmesinin ardından, Meksika Peso'sunda sert düşüş görülmüştü.

Açılışta, BIST 100 endeksi 217,91 puan azalırken, bankacılık endeksi yüzde 0,24, holding endeksi yüzde 0,31 değer kaybetti.

Arabasının arkasına bağladığı köpeğe işkence yaptı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Twitter hesabından da "Bu vahşete söz konusu aracın sahibine ve adres bilgilerine ulaşılmıştır". M.D., otomobilin arkasına bağladığı köpeğin kendisine ait olduğunu belirterek, "İki gün önce köpeğim çalınmıştı".

1 dolar kaç lira oldu? (17 Kasım Perşembe)