Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » CIA Türkiye'den özür diledi

CIA Türkiye'den özür diledi

17 Aralık 2016

Kerry, Çavuş oğlundan bunun üzerine özür diledi.

Amerikan istihbarat örgütü CIA ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry bugün yaptığı açıklamada 2014 yılında IŞİD petrollerini satın almakla suçlanan Türkiye'nin aslında petrol almadığının ortaya çıkmasından ötürü Türkiye'den özür dilediklerini açıkladı.

Alev topuna döndü: 2 ölü, 1 yaralı
Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Çarpışmadan saniyeler sonra akaryakıt tankeri alev topuna döndü. Bu arada, kaza sırasında meydana gelen patlama, bir işyerine ait güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Hürriyet'ten Sevil Erkuş'un haberine göre, Türkiye'nin terör örgütü DEAŞ'ten petrol aldığı iddiaları üzerine CIA'in Türkiye'den özür dilediği ortaya çıktı. "Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına göre, Çavuşoğlu bu iddiayı sert bir şekilde yalanladı". Çavuşoğlu bu konuda sert çıkışmış ve bu konu çok ciddi bir itham olduğunu, bizim aldığımız bilgilere göre bu bilgiyi bizi sevmeyen arap ülkeleri ABD ile paylaştığını, böyle bir itham yapılacaksa belgeler gösterilmelidir diye konuştu. "Bana bunun belgelerini verin" şeklinde cevap verdi. Fakat ABD özrünü kurumsal hale getirdi.

Daha sonraki aylarda uluslararası bir toplantı sırasında Keryy'nin Çavuşoğlu'na bir belge verdiği ve bu belgenin araştırılması için Çavuşoğlu'nun talimat verdiği ifade edildi.

HDP Genel Merkezi'ne silahlı saldırı gerçekleştirildi
HDP Genel Merkezi'ne, binanın bahçesine giren bir kişi tarafından pompalı tüfekle ateş açıldı. Genel Merkez bahçesine giren bir saldırgan binaya doğru pompalı tüfekle 4 el ateş açtı.

Yetkilinin verdiği bilgiye göre, dosyadaki koordinatlar Kilis Belediyesinin asfalt şantiyesine ait çıktı. Merkezi Virginia eyaletindeki Langley'de bulunmaktadır. CIA; NSC'nin vereceği emirler doğrultusunda, güvenlikle ilgili istihbarat işlerini yerine getiriyordu.

El-Bab bölgesinde 4 DEAŞ hedefi imha edildi
Fırat Kalkanı operasyonunda Suriye'nin kuzeyindeki El Bab'a operasyon düzenleyen Türkiye terör örgütü DEAŞ'a ait dört hedef imha edildi.

CIA Türkiye'den özür diledi