Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Tusk: AB ile Türkiye arasında zirve için çalışmalara başlandı

Tusk: AB ile Türkiye arasında zirve için çalışmalara başlandı

17 Aralık 2016

Konseyi Başkanı Donald Tusk, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek AB zirvesi sırasında Türkiye ile de bir zirve yapılması için birlik kurumlarına talimat verildiğini aktardı.

Tusk, AB Liderler Zirvesi'nin ardından yaptığı konuşmada, Türkiye ile bir zirve düzenlenmesini görüştüklerini bildirdi. AB kurumları ve Türkiye arasında gerçekleştirilecek konsey için henüz bir tarih belirlenmediğini sözlerine ekledi. Türkiye'nin Art Niyeti Olmadığını Biliyoruz Türk ve AB yetkilileri arasında bir zirve yapılmasının planlanması için yetki aldıklarını belirten Tusk, Türkiye ile ortak girişimler hakkında dikkat çekici ayrıntılara yer verdi ilerleyen konuşmasında ve " Sonuca bağlamamız gereken bazı ortak girişimlerimiz var, sadece vize serbestisi değil. Bu konuda bazı kriterlerin yerine getirilmesi gerekiyor.Türkiye'nin bu konuda yaşadığı bazı zorluklar var, özellikle de terörle mücadele yasasının değiştirilmesinde. Tarafsız bakınca gerçekten de zor durumdalar.

Ünlü yazar Erikli'nin katil zanlısının eşkali belirlendi
Polis, olayın meydana geldiği apartman ve çevredeki tüm güvenlik kameralarını inceleme altına aldı. Heidelberg'de Coaches Training Institute'un beş aylık yaşam koçluğu eğitim programını tamamladı.

"Bir AB yetkilisi ise zirvenin muhtemelen ilkbaharda düzenleneceğini ifade etti".

Türkiye'nin İsteklerine Artık Kulak Verilmesi ve Uygulanması Gerekiyor! "Liderler düzeyinde ele alınarak ilerlemenin nasıl olacağı veya ilerlemenin olup olmayacağı net bir şekilde ortaya çıkması gerekiyor." demişti.

Trump: Suriye'de güvenli alanlar oluşturacağız
Trump ayrıca bu "güvenli bölgelerin" inşası için masrafları petrol zengini Körfez ülkelerine karşılatabileceklerini de belirtti. Trump , "Suriyeliler'e bir şans vermek için güvenli bölgeler kuracağız, kurulmasına yardım edeceğiz", dedi.

AB ile Türkiye arasında 29 Kasım 2015'teki anlaşma doğrultusunda senede iki kez zirve yapılması gerekiyor.

Sputnik'in haberine göre, bir AB kaynağı RIA Novosti'ye söz konusu zirvenin Ocak 2017'de gerçekleşebileceğini söyledi.

Kar Tatili Olan İller 15 Aralık 2016 Perşembe
Ordu'da yoğun kar yağışı nedeniyle 10 ilçenin tamamı ile 3 ilçede, bazı mahallelerde okulların yarın tatil edildiği açıklandı. Düzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sistemde eğitim gören öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi.

Tusk: AB ile Türkiye arasında zirve için çalışmalara başlandı