Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Hemşehri 2 arkadaş asker birlikte çıktıkları çarşı izninde şehit oldu

Hemşehri 2 arkadaş asker birlikte çıktıkları çarşı izninde şehit oldu

18 Aralık 2016

Kayseri'deki terör saldırısında şehit olan muhabere onbaşı Abdülsamet Özen " in, Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki ailesine acı haber ulaştı. Bir süre Abdulsamet Özen'in görev yaptığı tim, terörle mücadele için Hakkari'ye gönderildi. Şehidimizin Abdulsamet Özen'in babasına acı haberi jandarma komutanı tarafından verildi. Şehitlerden komando er Kamil Tunç'un şahadet haberi, Hocalar İlçesi'nde oturan ailesine ulaştı.

Haberin duyulmasının ardından şehidin evine Türk bayrağı asıldı, ailenin yakınları taziyeye geldi.

ÖSYM 2016 KPSS önlisans ve ortaöğretim cevap kağıtlarını yayınlandı
Adaylar, kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Kayseri'de çarşı iznine çıkan askerlere yönelik düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Piyade Er Abdul Samet Özen'in naaşı Kayseri'den havalanan uçakla Kocaeli Cengiz Topel Havaalanına getirildi. Şehidin halası Şennaz Yaşar, evin önünde ağlayarak feryat etti. Eylül ayında usta birliği olan Kayseri 1'inci Komando Tugayı'na teslim oldu. Yaralı askerlerin Sandıklı İlçesi'nden komando er Kayahan Uluhan ve İscehisar İlçesi'nden Arif Özkara olduğu öğrenildi.

Kayseri'deki saldırıda Afyonkarahisarlı iki askerin de yaralandığı ve hastanede tedavilerinin sürdüğü belirtildi.

Alev topuna döndü: 2 ölü, 1 yaralı
Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Çarpışmadan saniyeler sonra akaryakıt tankeri alev topuna döndü. Bu arada, kaza sırasında meydana gelen patlama, bir işyerine ait güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Sağlık ekipleriyle birlikte Hasanbeyli İlçesi'ne bağlı Karayiğitli Köyü'ndeki şehidin evine giden askeri yetkililer, acı haberi baba Muhterem ve annesi Yasemin ile 15 yaşındaki kardeşi Osman Cihan'a verdi.

Kayseri'de teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda şehit düşen Piyade Er Abdulsamet Özen'in Kocaeli'deki babaevine ateş düştü.

Tusk: AB ile Türkiye arasında zirve için çalışmalara başlandı
Tarafsız bakınca gerçekten de zor durumdalar. "Bir AB yetkilisi ise zirvenin muhtemelen ilkbaharda düzenleneceğini ifade etti". Sputnik'in haberine göre, bir AB kaynağı RIA Novosti'ye söz konusu zirvenin Ocak 2017'de gerçekleşebileceğini söyledi.

Şehidin Atalar Mahallesi'nde sokakta bulunan evine şehadet haberi askeri yetkililerce verildi. Şehit olan 13 kişi arasında Kocaeli'den de 2 askerimiz var. Şehitlerimizden biri Özgür Kocaeli Gazetesi çalışanlarından Hüseyin Özen'in oğlu Abdulsamet Özen. Şehit evine Türk bayrakları asılırken, 112 Acil Servis ekipleri hazır bekletildi. Haberi alan yakınları ve arkadaşları şehit askerin evine gelerek taziyelerde bulundu.

Hemşehri 2 arkadaş asker birlikte çıktıkları çarşı izninde şehit oldu