Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Fırat Kalkanı'nda 217 DEAŞ hedefi etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı'nda 217 DEAŞ hedefi etkisiz hale getirildi

19 Aralık 2016

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, terör örgütü DEAŞ'a ait aralarında silah depolarının da bulunduğu 217 hedef etkisiz hale getirildi. Yapılan operasyonlarda DEAŞ'a ait içinde savunma mevzileri, komuta kontrol tesislerinin bulunduğu 206 hedef, ateş altına alınarak imha edildi.

"Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 160 DEAŞ hedefi ateş destek vasıtaları ile etkisiz hale getirilmiştir".

Süt Kazanına Düşen Çocuğun İmdadına Mehmetçik Yetişti
Hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan çocuğun genel sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Bingöl'ün Adaklı ilçesinde süt kazanına düşen ve vücudunda ciddi yanıklar oluşan 2 yaşındaki çocuğu, 49.

Terör örgütü DEAŞ'tan alınan bölgelerde, patlayıcı madde tespit ve imha timleri 12 el yapımı patlayıcıyı imha etti.

Teslim olan teröristler ise bu binaların çevresinde kamerayla çekim yapıldığını, buraların vurulması durumunda o anların terör örgütü tarafından kaydedilmesinin amaçlandığını belirtti.

İstanbul Emniyetinden şehit polis açıklaması
Emekliliğine 6 ay kaldığı öğrenilen Datlı'nın ailesine vasiyette bulunduğu ve şehit olursa İstanbul'da defnedilmek istediği öğrenildi.

Teslim olan teröristler söz konusu yerlerin tamamıyla kendi elemanlarınca kullanıldığını da beyan etmişlerdir.

Öte yandan TSK, bölgedeki sivillerin zarar görmemesi için her türlü tedbiri almaya devam ediyor. "Bu kapsamda Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından El Bab başta olmak üzere çatışmaların sürdüğü bölgelerdeki sivil halkın DEAŞ TÖ mensubu teröristlerden uzak ve korunaklı bölgelere gitmesini ikaz eden çok sayıda Arapça bildiriler yeniden atılmıştır" denildi. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz.

Ünlü yazar Beki İkala Erikli son yolculuğuna uğurlandı
Ancak o zaman yanımda silah olup olmadığını hatırlamıyorum. "Ellerim enerji alanı tarafından çekilmektedir" dediği öğrenildi. Daha önce hiç dеnеmе atışı yаpmаmıştım. Çalışıp çalışmadığını daha önce kontrol etmemiştim, ancak çalıştığını düşünüyordum.

Fırat Kalkanı'nda 217 DEAŞ hedefi etkisiz hale getirildi