Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Stoltenberg, NATO'nun Suriye'de yaşananlara neden müdahale etmediğini anlattı

Stoltenberg, NATO'nun Suriye'de yaşananlara neden müdahale etmediğini anlattı

19 Aralık 2016

Yaşanan katliama gözünü kapayan NATO'nun Suriye'deki iç savaşa müdahil olmamasının doğru karar olduğunu savundu. Stoltenberg, "Suriye'de korkunç bir insani felaket yaşıyoruz. Müdahalenin durumu daha da kötüleştireceğini düşünüyoruz" dedi.

Yakıt tankeri otomobile çarptı: 3 ölü
Kazanın ihbar edilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis, jandarma ve itfaiye ekibi sevk edildi. Aydın-Muğla karayolunun tamamen kapatıldığı yangın yaklaşık 45 dakika sonra söndürülebildi.

19 Aralık tarihinde yapılacak NATO toplantısı öncesinde Almanya'nın Bild gazetesine yaptığı açıklamada, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği'nin, Ukrayna'daki eylemlerinden dolayı Rusya'ya karşı uygulanan yaptırımları yarım yıl daha uzatması kararını olumlu karşıladığını bildirdi.

İstanbul ne zaman kar yağacak 16 Aralık hava durumu
Yarın, metrekareye düşecek yağış oranının da 1 ila 3 kilogram arasında olacağı tahmin ediliyor. Salı akşamı yağan kar yağışının ardından İstanbul " da bir kez daha kar alarmı verildi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya ile diyalog için imkanların aranmaya devam edilmesi gerektiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uluslararası topluma 3 dilde 'Halep' çağrısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün itibari ile de '"Halep'li kardeşlerimizi Türkiye'ye alabiliriz"' açıklamasında bulunmuştu.

Suriye'de korkunç bir insani felaket yaşandığına dikkat çeken Stoltenberg, "Bazen askeri yöntemler kullanmak faydadan çok zarar getirir. Suriye konusunda da NATO üyeleri herhangi bir askeri müdahalenin durumu daha da kötüye götüreceğine karar verdi" ifadelerini kullandı.

Stoltenberg, NATO'nun Suriye'de yaşananlara neden müdahale etmediğini anlattı