Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Tahliye otobüsleri ateşe verildi

Tahliye otobüsleri ateşe verildi

19 Aralık 2016

Suriye devlet televizyonu tahliye yapılması için otobüslerin tekrardan Halep'e girmeye başladığını söyledi.

Halep'ten çıkan 25 otobüslük tahliye konvoyuna saldıran ve 800 sivili rehin alan İran destekli milislerin saldırıları nedeniyle tahliye konvoyu tekrardan Doğu Halep'e dönmüştü.

Suriye'nin Halep kentinde sivillerin tahliyesi için gönderilen 3 otobüs, cihatçı grupların saldırısına uğradı. Suriye yönetimi yetkilileri ve muhalif kaynaklardan gelen açıklamalara göre yeni tahliye anlaşması uyarınca, İdlib bölgesindeki Fua ve Kefraya şehirleri ile Suriye-Lübnan sınırında bulunan ve hükümet tarafından kuşatılan Madaye ve Ez-Zabadani şehirlerinde de tahliye işlemi yapılacak. İlk kafilenin ise İdlib'e doğru ilerlediği açıklandı.

ÖSYM 2016 KPSS önlisans ve ortaöğretim cevap kağıtlarını yayınlandı
Adaylar, kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Doğu Halep'te askıya alınan tahliyelerin bugün ilerleyen saatlerde kaldığı yerden devam etmesi bekleniyor.

Doğu Halep'ten tahliye edilecek 1200 sivile karşılık muhaliflerin elinde bulunan Şii köyleri Al Foua ve Kefraya'dan aynı sayıda kişi tahliye edilecek. Sınırda bekleyen Türk STK'lar ve İdlib'de bekleyen muhalifler Halep'ten gelecek olanları yolunu gözlerken Doğu Halep'ten sivilleri taşıyacak olan otobüslerin ateşe verildiği bilgisi geldi.

Keferya ve Fua'daki Şiileri tahliye ederek Halep'e götürecek olan tahliye otobüsleri kimliği belirsiz bir grup tarafından ateşe verildi.

Ünlü yazar Beki İkala Erikli son yolculuğuna uğurlandı
Ancak o zaman yanımda silah olup olmadığını hatırlamıyorum. "Ellerim enerji alanı tarafından çekilmektedir" dediği öğrenildi. Daha önce hiç dеnеmе atışı yаpmаmıştım. Çalışıp çalışmadığını daha önce kontrol etmemiştim, ancak çalıştığını düşünüyordum.

Yakılan 3 otobüsün boş olduğu ve tahliyeleri sekteye uğratmak amacıyla gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Bu gelişmelerin ardından bölgeden gelen bilgilere göre, hem Halep'ten hem de Kua ve Kefraya köylerinden tahliyeler durduruldu.

Şırnak'ta 1 PKK'lı terörist öldürüldü
Yapılan saldırının ardından çıkan çatışmada bir terörist etkisiz hale getirildi, bir terörist yaralandı. Düzenlenen saldırıda 1 polis memuru hafif şekilde yaralanırken, 1 PKK " lı terörist ölü ele geçirildi.

Tahliye otobüsleri ateşe verildi