Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » BM'de Halep tasarısı kabul edildi

BM'de Halep tasarısı kabul edildi

20 Aralık 2016

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Samantha Power, Fransa'nın karar tasarısını Güvenlik Konseyi'ne sunmasının ardından, bu tasarıya destek vereceklerini açıklamış, Rusya'nın, BMGK'de oylanacak bu karar tasarısını da veto etmesi durumunda BM Genel Kurulu'nda özel bir oturum düzenlenmesi için çalışacaklarını belirtmişti. Rusya hükümetinin isteği üzerinde orijinal metinde değişiklik yapan Fransa'nın tasarısı 15 üyenin de deste vermesiyle birlikte kabul edildi.

Ünlü yazar Erikli'nin katil zanlısının eşkali belirlendi
Polis, olayın meydana geldiği apartman ve çevredeki tüm güvenlik kameralarını inceleme altına aldı. Heidelberg'de Coaches Training Institute'un beş aylık yaşam koçluğu eğitim programını tamamladı.

BM Güvenlik Konseyi, Halep'teki tahliyelerde gözlemcilerin görev yapmasıyla ilgili karar tasarısını oybirliğiyle kabul etti.

Tusk: AB ile Türkiye arasında zirve için çalışmalara başlandı
Tarafsız bakınca gerçekten de zor durumdalar. "Bir AB yetkilisi ise zirvenin muhtemelen ilkbaharda düzenleneceğini ifade etti". Sputnik'in haberine göre, bir AB kaynağı RIA Novosti'ye söz konusu zirvenin Ocak 2017'de gerçekleşebileceğini söyledi.

Tüm taraflara, bahsi geçen gözlemcilere tüm bölgelerde engelsiz giriş izni vermeleri çağrısı da yapıldı. Tasarıda, tahliyelerin ve gidilecek varış noktasının isteğe dayalı olması, giden ya da kalmayı seçen tüm sivillerin korunması bekleniyor.

Öfkeli kalabalık HDP binasına saldırdı
Evrensel'in haberine göre, bir grup Emek Partisi (EMEP) Kayseri İl Örgütü binasının kapısını kırarak içeri girdi. Polis ekipleri, havaya silahla ateş açarak, vatandaşa yönelik fiziki müdahaleye varan tepkileri engelledi.

Kararda ayrıca, sağlık kuruluşlarının güvenliğine de değinilerek, hem bu kuruluşların hem de sağlık görevlilerin korunması, tıbbi malzeme ve sağlık görevlilerinin ihtiyaç olan tüm noktalara ulaşmasının sağlanması talep ediliyor.

BM'de Halep tasarısı kabul edildi