Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Hürriyet ve Habertürk muhabirleri Rus Büyükelçi'ye saldırıyı anlattı

Hürriyet ve Habertürk muhabirleri Rus Büyükelçi'ye saldırıyı anlattı

20 Aralık 2016

Öte yandan, Rusya Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi Mariya Zaharova da Ankara'da Rus Büyükelçiye düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili bakanlığın kısa süre içinde açıklama yapacağını bildirdi. "Bu tür saldırılar bizi yolumuzdan alıkoymayacak." dedi. Bağlantıları araştırılyyor. Bu terör eylemi Türkiye Rusya ilişkilerine yönelik gerçekleştirilmiş bir eylemdir.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rus Büyükelçi Karlov'a yapılan suiskat ile ilgili açıklama yaptı. "Gerçekten tüm Türkiye, Türk halkı çok üzgün." dedi.

Halep'te insanların kurtarılması, kalıcı çabalar için siyasi bir çözüm için çabalarımız herkes tarafından görüldü.

Başbakan Yıldırım: "Bu mücadele, tek kişi kalıncaya kadar devam edecek"
Bu alçaklar doğuda hendekler kazdılar caddeleri binaları tarumar ettiler ama yine olamadılar. Bu saldırılar belki modern havalimanını geciktirebilirler ama engelleyemez" diye konuştu.

Saldırganın uzun namlulu silahla içeri girdikten sonra rastgele ateş açtığı, Rus Elçi Karlov'un ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. ‬‪Sayın Karlov'un ailesine ve Rusya Devleti ile halkına başsağlığı dilerim.

Ankara'ya gelmeden önce Karlov'un diplomat kariyeri hem Sovyet hem de Rusya Federasyonu dönemini kapsıyor. Bakanlığıma da gelmişti kendisiyle şakalamşmıştık da. O nedenle de çok üzgünüm.

Sputnik'te yer alan habere göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Direktörü Aleksandr Bortnikov ve Dış İstihbarat Servisi (SVR) Başkanı Sergey Narışkin ile bir araya gelen Putin, "Türkiye'den trajik bir haber geldi".

ÖSYM 2016 KPSS önlisans ve ortaöğretim cevap kağıtlarını yayınlandı
Adaylar, kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan sonraki sürece yönelik şu değerlendirmelerde bulundu: "Bundan sonraki sürece yönelik şu anda bu akşam Moskova'ya inen Mevlüt Çavuşoğlu arkadaşımız oradaki dışişleri bakanları olarak, Suriye'deki gelişmeleri birlikte ele alıp burayı nasıl bir an önce tekrar bir barış ortamına dönüştürebiliriz bunun çalışmaları yapılıyor". Ortak çabamızla, şeffaf bir şekilde bu hain saldırının arkasında ne olduğunu ortaya çıkaracağız ve hesabını da elbette hukuk çerçevesinde soracağız.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, CNNTürk televizyonun yaptığı değerlendirmede, Karlov'u vuran saldırganın saldırı sırasında Arapça olarak bağırdığı sözlerin El Nusra örgütünün marşının giriş kısmı olduğunun söylendiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı iptal edilen çalışma izinlerini iade etti
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre çalışma izinleri iptal edilen personellerin bir kısmının çalışma izninin iade edildiği açıklandı.

Hürriyet ve Habertürk muhabirleri Rus Büyükelçi'ye saldırıyı anlattı