Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Büyükelçi saldırısı sonrası Facebook Twitter Instagram ve tüm internet yavaşladı!

Büyükelçi saldırısı sonrası Facebook Twitter Instagram ve tüm internet yavaşladı!

21 Aralık 2016

Başta Facebook ve Twitter olmak üzere sosyal medya sitelerinde yavaşlama olduğu vatandaşlar tarafından konuşulmaya başlandı. Yaşanan yavaşlama sonrasında gözler yapılacak resmi açıklamalarda.

Anayasa değişikliği paketi bugün komisyona geliyor
Cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanı yardımcıları ile bakanları ve üst düzey kamu yöneticilerini atayacak, görevlerine son verecek. Teklifle, Cumhurbaşkanı seçilen kişinin partisiyle ilişiğinin kesilmesine yönelik düzenleme de kaldırılıyor.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medya sitelerinin mobil uygulama ve masaüstü tarayıcılar aracılığıyla erişimlerde engellemeler söz konusu.

Barcelona derbisinde 3 puan Barça'nın
Dakikalar 67'yi gösterirken karşılaşmanın ilk golünü kaydeden Luis Suarez şık bir gol ile birlikte farkı ikiye çıkardı. Arjantinli yıldız Alba ve Suarez'in gollerinde attığı çalımlarla maçın yıldızı oldu.

Saldırının da bu hüküm çerçevesinde olduğunun değerlendirildiği ifade edilen açıklamada, olayla ilgili Başbakanlığın yazısıyla geçici yayın yasağı getirildiği kaydedildi. Ankara'da bir resim sergisinde konuşma yapmak için kürsüye çıkan Rus Büyükelçisi Andrey Karlov Türk bir polis tarafından 6 kere kurşunlanarak öldürüldü.

BM'de Halep tasarısı kabul edildi
BM Güvenlik Konseyi, Halep'teki tahliyelerde gözlemcilerin görev yapmasıyla ilgili karar tasarısını oybirliğiyle kabul etti. Tüm taraflara, bahsi geçen gözlemcilere tüm bölgelerde engelsiz giriş izni vermeleri çağrısı da yapıldı.

Facebook ve Twitter'a girmek isteyenlerin yine bir yavaşlatma politikası ile karşı karşıya kalması artık tepkilere neden oluyor.

Büyükelçi saldırısı sonrası Facebook Twitter Instagram ve tüm internet yavaşladı!