Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Kayseri'de Yaşanan Hain Saldırıyı PKK'nın Uzantısı TAK Üstlendi

Kayseri'de Yaşanan Hain Saldırıyı PKK'nın Uzantısı TAK Üstlendi

21 Aralık 2016

Kayseri'de geçen Cumartesi günü 14 askerin öldüğü, 55 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı kendilerine Kürdistan Özgürlük Şahinleri adını veren TAK örgütü üstlendi.

Üniversiteye Sınavsız Giriş İddiası: YGS Kalkıyor mu?
Diploma puanı yüksek olan öğrenci Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve LYS sınavında da başarılı oluyor. Her yıl milyonlarca öğrencinin iyi bir gelecek hayaliyle ter döktüğü üniversite sınavı değişiyor.

İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki saldırının sorumlularının ise Adok Serhat kod adlı Burak Yavuz ve Şervan Şoreş Derwex kod adlı Kadri Kılınç olduğu tespit edildi. Saldırganların 7 Haziran 1989 Mardin Kızıltepe'de doğumlu Şervan Şoreş Derwex kod adlı Kadri Kılınç olduğu bugün açıklandı. "TAK Kürdistan'da gerçekleşen vahşi saldırılarda parmağı olan tüm katil sürülerinden intikam alacak, soykırım tehdidi ile Kürt Halkını her gün daha fazla sindirmek isteyen Türk devlet faşizmine karşı amansız savaşımını yükseltecektir".

Öfkeli kalabalık HDP binasına saldırdı
Evrensel'in haberine göre, bir grup Emek Partisi (EMEP) Kayseri İl Örgütü binasının kapısını kırarak içeri girdi. Polis ekipleri, havaya silahla ateş açarak, vatandaşa yönelik fiziki müdahaleye varan tepkileri engelledi.

TAK, alçak saldırıyı, 1990 Van " ın Özalp ilçesi doğumlu Çekdar Xebat kod adlı Kasım Yıldırımçakar'ın yaptığını duyurdu.

Tahliye otobüsleri ateşe verildi
Bu gelişmelerin ardından bölgeden gelen bilgilere göre, hem Halep'ten hem de Kua ve Kefraya köylerinden tahliyeler durduruldu. Suriye'nin Halep kentinde sivillerin tahliyesi için gönderilen 3 otobüs, cihatçı grupların saldırısına uğradı.

TAK, Beşiktaş'ta 10 Aralık'ta gerçekleştirilen çifte bombalı saldırıya da üstlenmişti. TAK isimli bu terör örgütünün ne kadar kişiyle oluşturulduğu ve kimleri barındırdığı ise bilinmiyor.

Kayseri'de Yaşanan Hain Saldırıyı PKK'nın Uzantısı TAK Üstlendi