Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Facebook Live Audio ile sesli canlı yayınlara başlıyor

Facebook Live Audio ile sesli canlı yayınlara başlıyor

22 Aralık 2016

Sosyal ağ Facebook, canlı video yayın uygulaması Facebook Live'a canlı ses yayınları özelliği de ekliyor. Hatta bazı sayfaların Facebook Live API kullanarak ya da sabit bir görsel kullanarak sadece ses ile canlı yayın yapabilmek ve kitlelerine ulaşabilmek için yaratıcı yollar bulduklarını görmüştük.

Yapılan açıklamada internet bağlantısı zayıf olan bölgelerdeki kullanıcıların, canlı yayınları izleyemediğini ve bu kullanıcıların yaptığı geri bildirimler üzerine platforma bir de radyo-benzeri bir canlı ses akışı seçeneği ekleneceği belirtildi.

Super Mario Run APK'larında Virüs Tehditi!
Apptopia sitesinde yer alan karşılaştırma da Super Mario Run ile Pokemon Go oyunlarının verileri bir araya getirildi. Kullanıcı katılımı arttıkça, iOS geliri sonraki haftalarda artmaya devam etmektedir.

Kendi radyonuzu kurabileceğiniz bu özellik için Facebook, BBC ile bu alanda birlikte yürüyerek sesli canlı yayın sistemini duyurdu. Özellik, internet bağlantınızın canlı video yayını yapmak için yeterli olmadığı durumlarda da işinize yarayabilecek.

Canlı ses yayını deneyiminin platformdan platforma değişiklik gösterebileceğini de belirtmek gerekiyor.

Anayasa değişikliği paketi bugün komisyona geliyor
Cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanı yardımcıları ile bakanları ve üst düzey kamu yöneticilerini atayacak, görevlerine son verecek. Teklifle, Cumhurbaşkanı seçilen kişinin partisiyle ilişiğinin kesilmesine yönelik düzenleme de kaldırılıyor.

Facebook sesli canlı yayını şu an için sadece belli sayfalara açık.

Facebook tarafından kullanıma sunulan bu özellik için ilk olarak Facebook Live Audio tanıtımı için ve kullanımını popülerleştirmek için en ünlü radyo yayınını yapan kişiler ile iletişime geçip radyo yayını yapmalarını sağlayarak bu özelliğin herkes tarafından tanınmasını istiyor. Bu özelliği muhtemelen 2017'de sayfalarımızda kullanabileceğiz.

Fahriye Evcen ve Engin Akyürek'in Yeni Dizisi "Ölene Kadar"
Yapımını Tims Productions'ın yapımcılığını Timur Savcı'nın yaptığı yeni dizide yönetmen koltuğuna Umur Turgay oturacak. Dizinin adı Ölene Kadar olarak netleşti.

Facebook Live Audio ile sesli canlı yayınlara başlıyor