Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Türkiye sınırına yakın bölgede H5N8 virüsü patlak verdi

Türkiye sınırına yakın bölgede H5N8 virüsü patlak verdi

28 Aralık 2016

Dünya Hayvan Sağlığı Kurumu'nun (OIE) yaptığı açıklamaya göre, Yunanistan'da yabani bir kuğuda yüksek derecede bulaşıcı H5N8 kuş gribi virüsü bulundu.

Aralık Sayısal Loto sonuçları. 24 Aralık Sayısal Loto çekild
MPİ Sayısal Loto 1050. 24 Aralık gecesi yapılan Sayısal Loto çekilişinde 2 milyon 632 bin 60 lira 10 kuruş ikramiye dağıtıldı. Süper Loto en çok çıkan numaralar ve sayılar. 22 Aralık 2016 tarihinde yapılan 1050. hafta çekilişinin sonuçları haberimizde.

Dünyanın belirli bölgelerinde yeniden gündeme gelen H1N1 kuş gribi virüsü karışıklığı devam ederken, Türkiye'nin Yunanistan sınırına yakın bir bölgede H5N8 virüsü ortaya çıktı.

Bakandan asgari ücret açıklaması: Bin 300 lira yeterli değil
Müezzinoğlu, ilçe başkanlığı önünde kurulan platformda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor bir 2016 yılı geçirdiğini dile getirdi. Ama önemli olan namusunuzla, emeğinizin karşılığını alabileceğiniz bir işin olmasıdır.

Ağır bir virüs sonucu ölümcül bir hastalık olan H5N8 kuş gribi virüsünün başlangıç belirtileri, yüksek ateş, öksürük, kas ağrıları, boğaz ağrısı olarak bilinmektedir. Virüsün H5N1 adındaki türevi insanları da öldürebilir. Öte yandan, gıdalar aracılığıyla da H5N8 virüsünün insanlara bulaşmadığı biliniyor. Belirtiler hastalıkla temastan 2 -3 saat ile 3 -4 gün içinde kendini gösterir. Bu yüzden Endonezyalılar kuş gribine "mavi ölüm" diyor.

Son Dakika Kars Haberleri - Doğu Anadolu'da Kar Altında Düğün
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Anadolu Bölgesindeki özellikle bazı illerine kar yağışı konusunda önemli uyardıda bulundu. Kar yağışıyla birlikte havaların ısındığını belirten vatandaşlar, " Kar , soğuğu kesiyor ve havayı yumuşatıyor" dediler.

Türkiye sınırına yakın bölgede H5N8 virüsü patlak verdi