Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Türkiye sınırına yakın bölgede H5N8 virüsü patlak verdi

Türkiye sınırına yakın bölgede H5N8 virüsü patlak verdi

28 Aralık 2016

Dünya Hayvan Sağlığı Kurumu'nun (OIE) yaptığı açıklamaya göre, Yunanistan'da yabani bir kuğuda yüksek derecede bulaşıcı H5N8 kuş gribi virüsü bulundu.

Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli açıldı
Burası sadece Kastamonu'ya değil aynı zamanda Sinop'a hizmet ediyor. İç Anadolu'yu Batı ve Orta Karadeniz'e bağlıyoruz. Ilgaz Dağı geçidini 8 dakikaya düşürecek olan Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli?nin yapımı yaklaşık 3 yılda tamamlandı.

Dünyanın belirli bölgelerinde yeniden gündeme gelen H1N1 kuş gribi virüsü karışıklığı devam ederken, Türkiye'nin Yunanistan sınırına yakın bir bölgede H5N8 virüsü ortaya çıktı.

Meteoroloji Akdeniz ve İç Anadolu'ya Pazartesi yoğun kar yağışı uyarısı yaptı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre hafta içi yurdun pek çok yerinde soğuk ve kar yağışlı hava etkisini gösterecek. Kar lastiği, zincir ve çekme halatı gibi oldukça büyük bir önem taşıyan malzemelerin araçlarda eksik olmaması gerekiyor.

Ağır bir virüs sonucu ölümcül bir hastalık olan H5N8 kuş gribi virüsünün başlangıç belirtileri, yüksek ateş, öksürük, kas ağrıları, boğaz ağrısı olarak bilinmektedir. Virüsün H5N1 adındaki türevi insanları da öldürebilir. Öte yandan, gıdalar aracılığıyla da H5N8 virüsünün insanlara bulaşmadığı biliniyor. Belirtiler hastalıkla temastan 2 -3 saat ile 3 -4 gün içinde kendini gösterir. Bu yüzden Endonezyalılar kuş gribine "mavi ölüm" diyor.

Fenerbahçe'nin Anlaştığı Hatem Ben Arfa Kimdir? (Kulüp ve Milli Takım Kariyeri)
Bu transfer için Katar emirini devreye sokan yönetim, PSG'den Hatem Ben Arfa transferi için istekte bulundu. Bu nedenle Fenerbahçe yönetimi devre arasında kiralık olarak transfer yapmayı planlıyor.

Türkiye sınırına yakın bölgede H5N8 virüsü patlak verdi