Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Sağlık Bakanlığı 2017'de 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı 2017'de 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacak

02 Ocak 2017

İstihdam edilecek personelden 8 bin 274'ü uzman tabip, 6 bin 669'u tabip, bin 3'ü ebe, 45'i sağlık memuru ve 5'i hemşirelerden oluşacak. Resmi Gazetede yer alan kadro düzenlemesi hali hazırda çalışan personele yöneliktir. Sağlık alanının her geçen gün gelişmesi ve eleman alımlarının bir türlü yeterli gelmesi göz önünde bulundurulduğu zaman Sağlık Bakanlığı bu konu hakkında bir açıklama yaptı.

Milli piyango 2017 yılbaşı çekilişi Amorti kazanan numaralar | MPİ biet sorgulama ekranı
Milli piyangonun rakamsal istatistiklerinde "3" rakamının çoğunlukla, ikramiyeyi en çok kazananların biletinde olduğu gözlendi. Milli piyango biletimnde en çok hangi rakamları tercih etmeliyim? sorusunu soran talihli adayları için de rakamları derledik.

Sağlık Bakanlığınca, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli yürütülebilmesi amacıyla 2017'de 16 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. Sağlık Bakanlığı hangi bölümlerde ne kadar sağlık personeli çalıştırması gerektiğine karar verdi. Gönüllülük esasına göre devamlı sağlık hizmeti sunumu personel istihdamında zorluk çekilen bölgelerde sağlanmış olacak.

Avusturalya ve Yeni Zelanda 2017'ye girdi!
Binlerce kişi, Sidney limanı ve Sidney limanı köprüsünde düzenlenen geleneksel havai fişek gösterisini izlemek için toplandı. Hava, deniz ve karadan 2 bin polisin güvenliği sağladığı gösterilerde 7 ton havai fişek fırlatıldığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığında, 4/B'li ve 4924'lü olmak üzere iki tip sözleşmeli personel istihdam edilmektedir.

Esnafa işsizlik maaşı geliyor
Esnafa işsizlik maaşı bağlanmasını sağlayacak Ahilik Sigortası Fonu çalışmalarında sona yaklaşıldı. Eğer iflas durumu ya da devir hileli olursa esnafa yapılan ödemeler faizi ile geri alınacak.

Sağlık Bakanlığı 2017'de 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacak