Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Sağlık Bakanlığı 2017'de 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı 2017'de 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacak

02 Ocak 2017

İstihdam edilecek personelden 8 bin 274'ü uzman tabip, 6 bin 669'u tabip, bin 3'ü ebe, 45'i sağlık memuru ve 5'i hemşirelerden oluşacak. Resmi Gazetede yer alan kadro düzenlemesi hali hazırda çalışan personele yöneliktir. Sağlık alanının her geçen gün gelişmesi ve eleman alımlarının bir türlü yeterli gelmesi göz önünde bulundurulduğu zaman Sağlık Bakanlığı bu konu hakkında bir açıklama yaptı.

Bulduğu Cisim Elinde Patlayan Çocuk Hayatını Kaybetti
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri, patlamanın olduğu bölgede araştırma başlattı.

Sağlık Bakanlığınca, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli yürütülebilmesi amacıyla 2017'de 16 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. Sağlık Bakanlığı hangi bölümlerde ne kadar sağlık personeli çalıştırması gerektiğine karar verdi. Gönüllülük esasına göre devamlı sağlık hizmeti sunumu personel istihdamında zorluk çekilen bölgelerde sağlanmış olacak.

Osmangazi Köprüsü'nün geçiş ücretinde indirim!
Toplam yatırım bedeli 1 milyar lira olan AKM-Keçiören hattı, 1.5 saat olan mesafeyi 16 dakikaya indirecek . Bakan Arslan Osmangazi Köprüsü geçiş ücretinin yüzde 20 indirimle 65,65 tl olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığında, 4/B'li ve 4924'lü olmak üzere iki tip sözleşmeli personel istihdam edilmektedir.

En Güzel Yeni Yıl Mesajları 2017, yılbaşı Smsleri bu sayfada
Bütün dostların yeni yılını mutlu, umutlu kutlarken, sevgi ve arkadaşlık baharatından serper, bol kaymaklı hayaller dilerim. Yeni yılda tüm ideallerine kavuşman dileğiyle mutlu yıllar . 2015 yılı da böyle olsun ama hep güzel olsun.

Sağlık Bakanlığı 2017'de 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacak