Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » İnanılmaz! İnsan vücudunda yeni bir organ keşfedildi

İnanılmaz! İnsan vücudunda yeni bir organ keşfedildi

05 Ocak 2017

Sindirim sistemimizde yer alan yeni bir organ keşfedildi.

Yeni organımız mezenterin ne işe yaradığını bulmak için çalışmalarını sürdüren bilim insanları, bu organın büyük bir önem taşıyabileceği düşüncesindeler.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda DEAŞ hedefleri vuruldu
Fırat Kalkanı kapsamında DEAŞ'tan temizlenen bölgelerde Türk imha timleri 132 gün içinde 2 bin 579 el yapımı patlayıcı ile 43 mayını kontrollü şekilde patlatarak etkisiz hale getirdi.

İnsan vücudunda bulunan yeni organ mezenter nedir?

İnsan sindirim sisteminde bilim adamları yeni bir organ keşfetti. Ancak bir grup bilim adamı organın tek bir parçadan oluştuğunu iddia ederek parçaların birleştiği tezini çürütmeye çalışıyor.

Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır? Nereden yapılır?
Nüfus müdürlüklerine gelemeyecek durumda olan vatandaşların başvuruları "Gezici Kayıt Terminalleri" ile alınacak. Bunun için en yakın müdürlüğe müracaat edilebilecek ya da herhangi bir müdürlüğe de başvuru yapılabilecek.

Lancet Gastroenteroloji ve Hepatoloji dergisinde yayınlanan makalede, İrlanda'daki Limerick Hastanesi Üniversitesi'nden araştırmacıların mikroskobik incelemeler sonucu mezenterin tek parçadan oluşan bir organ olduğunu keşfettiği açıklandı.

NTV'nin haberine göre Mezenter, karın zarının ikiye katlanmışı, karın boşluğunu kaplayan ve her şeyi bir arada tutan yeni bir organ olarak tanımlanıyor. Mezenter olarak isimlendirilen organın henüz işleviyle ilgili detaylı bilgi bulunmuyor. Bu yeni keşifle, insan organlarının toplam sayısı 79'a yükseldi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Saldırı ile İlgili Açıklama Yaptı
Bütün milletimizin başı sağolsun. Şişli Etfal'e gelen 14 yaralı vardı. "Şişli Etfal'de iki yoğun bakımda yaralı var". İçişleri Bakanı Soylu sabah 07.50'de olayla ilgili son açıklamayı yaptı.

Mezenter isimli organı ise ilk olarak ortaya atan 2012 yılında İrlandalı Bilim Adamı Calvin Coffey.Ortaya atılan yeni bilgiler ise 2016 yılında Mezenter üzerinde araştırmalar başlandı.Tıp dünyası İrlanda'lı bilim adamının kanısına vararak Mezenter'i yeni bir organ olarak kabul etti. Organın ismi ise Bağırsak askısı veya Mezenter olarak adlandırılıyor. "Eğer işlevi anlarsanız, normal olmayan işlevi ve hastalığı da anlarsınız" dedi.

İnanılmaz! İnsan vücudunda yeni bir organ keşfedildi