Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Telegram, eski Android sürümlerinden desteği kesiyor!

Telegram, eski Android sürümlerinden desteği kesiyor!

05 Ocak 2017

Telegram kimseye haber vermeden alınan bir karar ile çoğu Android kullanıcı için desteğini bitirdi. Bu karar ile birlikte Android 2.1 ve Android 2.2 sürümlerinden desteği kesecek. Android 2.2, Android 2.3 ve Android 3.0 sürümlerini kullanan 19 milyon 600 bin cihazın artık kullanamayacağı belirtildi. Hatırlarsanız WhatsApp'ta geçtiğimiz günlerde eski telefonlardan desteğini keseceğini duyurmuştu. Artık Android cihazlarda Telegram kullanmak isteyenlerin en az Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümüne sahip bir akıllı telefona sahip olmaları gerekecek. Günümüzde, Android 2.2 sürümünden Android 3.0'a kadar olan cihazlar, yaklaşık %1.4'lük kullanım oranına sahip. WhatsApp'ın bu hamlesinin sonrasına yeni rakip Telegram'da benzer bir hamle yaparak eski Android sürümlerden desteğini gesecek.

Avrasya Tüneli Ücretleri Kesinleşti
Avrasya Tüneli'nin geçiş ücreti, otomobiller için 16,60 lira, minibüsler için ise 24,90 lira oldu. Yeni yıl ile birlikte Avrasya Tüneli'nin geçiş ücretleri de değişti.

Telegram'ın dünya çapında aktif kullanıcı sayısı ise 100 milyonun üzerinde. WhatsApp'ta olduğu gibi Telegram'da aynı mantık çerçevesinde geliştirici ekibin işini hafifletmek amacıyla eski sürümlerden vazgeçiyor.API'ların artması ve yeni özelliklerin eski sürümlerde çalışmaması, firmaların böyle bir yol izlemesine neden oluyor.

WhatsApp o telefonlarda çalışmayacak
Kullandığınız Android ve iOS işletim sistemleri sürümleri eğer güncel değilse dikkat edin. Whatsapp güncelleme alamayan cihazlardaki desteğini çekmeye hazırlanıyor.

Aleix Vidal Galatasaray'ı İstiyor-Vidal'dan Son Dakika Galatasaray Yorumu
Galatasaray'ın peşinde olduğu Aleix Vidal , Arda Turan'ın İnstagram canlı yayınına katılıp, " Galatasaray Galatasaray " yazdı. Bu gelişme Sarı-Kırmızılılar'da büyük heyecan yaratırken, "Transfer artık an meselesi" yorumlarını da beraberinde getirdi.

Telegram, eski Android sürümlerinden desteği kesiyor!