Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Teyze ve halaya da maaş müjdesi

Teyze ve halaya da maaş müjdesi

16 Ocak 2017

Torununa bakan büyükannelere, teyze ve halaların 400 liradan başlayan maaş verilmesi büyük yankı uyandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika erken seçim açıklaması
Bundan sonraki süreç de temenni ederiz ki çok daha sakin bir havada ve demokrasinin adabına uygun bir şekilde devam etsin. Cumhurbaşkanı Erdoğan , "Laiklikle, hayat biçimleriyle bir sorunumuz olmamışsa bundan sonra niye olsun".

Torun bakım parası ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı ama projenin ilk etapta 3 ilde pilot uygulama ile başlatılacağı Bakan Müezzinoğlu tarafından belirtilmişti. Uygulama 6 ay sonucuna göre yayınlaştırılacak. Büyükanneye maaş ne zaman verilecek herkes tarafından merak ediliyor.

Dev LPG Tankeri, Çanakkale Boğazı'nda Geçişleri Durdurdu
Gemiye, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait "Kurtarma-4" ve '"Kurtarma-10"' römorkörleri refakat etti. Dev LPG gemisinin boğazı aşması ardından, transit gemi geçişleri yeniden başladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yaptığı açıklamaya göre, doğum yapan annenin çalışma hayatına rahat bir şekilde dönebilmesi için evde torun bakan büyükanneye maaş verilecek. proje uygulamaya henüz girmedi ancak kısa süre içinde uygulamaya başlanacak olan destek aileleri heyecanlandırdı. Projenin kapsamına teyze, hala ve dedelerin de eklenmesi bekleniyor.

İşte Kim Milyoner Olmak İster'den alacağı ücret!
Kenan Işık'ın yerine sırasıyla Zafer Ergin, İlber Ortaylı , Halil Ergün, Behzat Uygur ve Haluk Bilginer gibi ünlü isimler oturdu. Programı ilk gününden itibaren sunmaya başlayan Kenan Işık , tam 14 yıl boyunca yarışmanın sunuculuğunu yaptı.

Annenin yarı zamanlı yerine tam zamanlı çalışmayı tercih etmesine yönelik uygulama ile, çocuğun bakımını üstlenen anneanne veya babaanneye aylık 400 liradan başlayan ödemeler söz konusu. Bu uygulama ile zam zamanlı çalışmada büyük adım atılmış olacak. Bu projenin kapsamının da genişlemesi gündemde, büyükannelerin yanı sıra halalar ve teyzeler de bu uygulamadan yararlanabilecek. "İleride teyze, dede ve diğer seçeneklere de bakılabilir" ifadelerini kullanmıştı. Çalışmanın ay sonuna kadar bitirilmesi bekleniyor. İlk planlamalara göre Şubat - Mart aylarında uygulamanın başlaması, Eylül ayı gibi de yaygınlaşması bekleniyor.

Teyze ve halaya da maaş müjdesi