Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Mehmet Aslan attığı tweet nedeniyle gözaltına alındı

Mehmet Aslan attığı tweet nedeniyle gözaltına alındı

18 Ocak 2017

2009 yılında, Boston Üniversitesi'nden Yeditepe Üniversitesi'ne geçiş yaparak İstanbul'a dönen Mehmet Aslan, bu dönüşte babasının sağlığı hakkında duyduğu kaygının da payı olduğunu kendisi ile yapılan röportajlarda belirtti.

Oyuncu Mehmet Aslan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla gözaltına alındı. 39 kişinin hayatını kaybettiği Ortaköy saldırısı sonrasında yine sosyal medya adresinden yaptığı paylaşım ile olay olan Mehmet Aslan'ın cumhurbaşkanına hakaret içeren paylaşımı gözlerden kaçmdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika erken seçim açıklaması
Bundan sonraki süreç de temenni ederiz ki çok daha sakin bir havada ve demokrasinin adabına uygun bir şekilde devam etsin. Cumhurbaşkanı Erdoğan , "Laiklikle, hayat biçimleriyle bir sorunumuz olmamışsa bundan sonra niye olsun".

Türkiye'de "Gazinocular Kralı" olarak bilinen Fahrettin Aslan'ın oğlu olan Mehmet Aslan, çocukluk yıllarını Türkiye'de geçirdikten sonra 10 yaşında Paris'e gönderilmiştir. Daha sonra oyunculuğu da bırakan Mehmet Aslan, MHP gençlik kollarında siyasete başlamıştır. Emniyetteki işlemlerinin ardından, polis eşliğinde soruşturmanın yürütüldüğü Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen Aslan'ın, burada soruşturma savcısı Yasemin Baba tarafından ifadesi alındı.

Reina saldırısı sonrasında Mehmet Aslan'ın sosyal medya'dan yaptığı paylaşım tepki çekti.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylemiş olduğu sözler tepki çekerken Aslan'dan tweet sonrası bir açıklama gelmedi. O gece saat 23.30 sıralarında şoförüm eğlence mekanına cep telefonumu getirdi.

Bitlis'ten acı haber geldi; 2 asker şehit
PKK terör örgütüne yönelik yapılan operasyon ve çıkan çatışma sonrasında iki askerin şehit olmasıyla ilgili Bitlis Valiliği açıklama yaptı.

Mehmet Aslan'ın verdiği ilk ifadesinde suçlamayı kabul etmeyerek atılan tweeti şoförü tarafından atıldığını iddia etti. Telefonumu kontrol ettiğimde, bu paylaşımın bulunmadığını, silinmiş olduğunu gördüm. Mehmet Aslan Twitter'daki mesajında "Bu Arap teröristleri doldurdun içimize Türkleri öldürttün" şeklinde "ırkçı" ifadeler kullanan Mehmet Aslan bir dizi yalana da imza atmıştı. Ek olarak 2015 yılında olan seçimler sırasında bir TV'de ilgili birer soruşturma olduğundan normalinden daha çok dikkatli davranıyorum ve ona göre tavır sergiliyorum ifadelerini kullandı.

Orgeneral Akar Nato Genelkurmay Başkanları Toplantısı'na Katıldı
Ayrıca Türkiye'nin Afganistan'da önceden olduğu gibi sorumluluklarını yerine getirmeye devam edeceği ifade edildi. Orgeneral Akar, 176'ncı NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı'na katılıyor.

Mehmet Aslan attığı tweet nedeniyle gözaltına alındı