Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » İstanbul Reina Saldırganı Yakalandı! Karga tulumba yakalandi

İstanbul Reina Saldırganı Yakalandı! Karga tulumba yakalandi

18 Ocak 2017

Yılbaşı gecesi Reina'da 39 kişiyi katleden terörist Abdulkadir Masharipov'un yakalandığı operasyonun ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Terörist İstanbul Esenyurt'ta düzenlenen operasyonda bir Kırgız arkadaşının evinde yakalandı.

Reina saldırganını evinde saklayan terörist.

İşte teröristin yakalandıktan sonraki ilk fotoğrafı.

Bitlis'ten acı haber geldi; 2 asker şehit
PKK terör örgütüne yönelik yapılan operasyon ve çıkan çatışma sonrasında iki askerin şehit olmasıyla ilgili Bitlis Valiliği açıklama yaptı.

Reina katliamında flaş gelişme. Katliamcının sağ olarak ele geçirilmesi talimatını İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın verdiği öğrenildi. İstanbul Esenyurt'ta belirlenen adres saatler öncesinden ablukaya alındı.

Saldırının ardından polise 2 binin üzerinde ihbar yapıldığı belirtildi. Bu esnada kısa süreli arbede yaşandı, daireden bağrışma sesleri yükseldi.

Operasyon sırasında Reina canisi Masharipov'un 4 yaşındaki oğlunun da evde bulunduğu ve polis tarafından korumaya alındığı bildirildi. 17 Ocak'ı 18 Ocak'a bağlayan gece ise operasyon için düğmeye basıldı. Operasyon İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi tarafından gerçekleştirildi. Teröriste saldırıda yarıdmcı olan kod adı Ebu Muhammed olan teröristte yakalananlar arasında.

Irak Ordusu'nun Musul cephesinde ilerleyişi sürüyor
Irak'ın kuzeyinde yer alan Musul ülkenin ikinci büyük kenti ve 2014 haziranından bu yana IŞİD'in hâkimiyetinde. Irak ordusunun DAEŞ'e karşı yürüttüğü operasyonda Musul cephesindeki ilerleyişi sürüyor.

Ülkenin doğusunda bulunan Kokand şehrine kayıtlı olduğunu söyleyen yetkili, Özbekistan'ın terörist hakkındaki paylaşımı konusunda Türkiye'yle irtibat halinde olduğuna vurgu yaptı. Operasyon MİT ve Emniyet?in ortak çalışmasıyla yürütüldü. Gözaltına alınan şüpheliler geçirildikleri sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, teröristin izine başka bir ildeki DEAŞ üyesini takibe alarak ulaştı.

Abdülgadir Masharipov'un Afganistan'da eğitim aldığı ve İran üzerinden Türkiye'ye giriş yaptığı öğrenildi. Öte yandan saldırganın 4 dil bildiği de belirtildi. (26) adlı 3 kadın ve 1 Iraklı şüpheli yakalandı. Onlar da gözaltına alındı. Teröristle birlikte 1'i Kırgız asıllı erkek, 3'ü kadın 5 kişi gözaltına alındı.

Orgeneral Akar Nato Genelkurmay Başkanları Toplantısı'na Katıldı
Ayrıca Türkiye'nin Afganistan'da önceden olduğu gibi sorumluluklarını yerine getirmeye devam edeceği ifade edildi. Orgeneral Akar, 176'ncı NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı'na katılıyor.

İstanbul Reina Saldırganı Yakalandı! Karga tulumba yakalandi