Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Android Wear 2.0, Şubat'ta ilk olarak LG saatlere geliyor

Android Wear 2.0, Şubat'ta ilk olarak LG saatlere geliyor

19 Ocak 2017

Teknoloji meraklıları büyük bir merakla yeni modelleri beklerken, Google " ın Android Wear platformunda da bir çok yeni akıllı saat pazarda yerini alacak. Mobil cihazlarla ilgili yaptığı sızıntı haberleriyle daha önce de gündeme gelen Evan Blass'ın açıklamasına göre 9 Şubat tarihinde Android Wear 2.0 yayına sürülecek. Ancak görünüşe göre Pixel markası altında gelmesi beklenen bu akıllı saatler LG ve Google işbirliği sonunda ortaya çıkan LG Watch Sport ve Watch Style olacak.

Android Wear 2.0 güncellemesini alacak saatler arasında; Huawei Watch, Kadınlar için Huawei Watch, Moto 360 (2015), Moto 360 Sport, LG Watch Urbane 2nd Edition LTE, LG Watch Urbane, LG G Watch R, Polar M600, Casio Smart Outdoor Watch, Nixon Mission, Tag Heuer Connected, Asus ZenWatch 2, Asus ZenWatch 3, Fossil Q Wander, Fossil Q Marshal, Fossil Q Founder, Michael Kors Access Bradshaw Smartwatch ve Michael Kors Access Dylan Smartwatch bulunuyor. Yeni akıllı saat Titanium ve Dark Blue olmak üzere iki renkte geliyor.

Avrupa Parlamentosu'nun yeni başkanı sağ bloğun adayı İtalyan Tajani oldu
Seçimde ilk üç turda muhafazakar Avrupa Halk Partisi'nin (EVP) adayı İtalyan Antonio Tajani en fazla oyu alan isim oldu. Martin Schulz, siyaseti, Eylül ayında genel seçimlerin yapılacağı ülkesi Almanya'da sürdürmeye karar vermişti.

Değiştirilebilir kayışları ile dikkat çekecek olan LG Watch Style modeli ise, 1.2 inç büyüklüğündeki OLED ekranında 360x360 piksel çözünürlük sunacak.

4 GB dahili hafıza, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı desteğinin bulunması beklenen bu saatlerin Sport versiyonu 4G desteğini de bünyesinde barındıracak.

Anayasa değişiklik teklifinde ilk 6 madde 2. turda da onaylandı
Anayasa değişiklik teklifinin 2. turunda 7. maddenin oylaması sona erdi.Teklifin 7. maddesi 340 oyla kabul edildi. Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, oy kullanan milletvekillerinin yerine oturması uyarısında bulundu.

Geçen sene Google'ın Android Wear 2.0'ı I/O'da tanıtmasından bu yana sekiz ay geçti ve nihayet resmi bir çıkış tarihi var.

CHP 5. maddenin oylamasına katılmama kararı aldı
TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekillerini uyararak, milletvekillerinin bulundukları gruba dönmeleri için istekte bulundu. Yedinci madde için 482 milletvekili oy kullanırken, teklif 340 kabul, 136 ret, dört boş, iki geçersiz oyla kabul edilmişti.

Android Wear 2.0, Şubat'ta ilk olarak LG saatlere geliyor