Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Instagram canlı yayın özelliği Türkiye'de

Instagram canlı yayın özelliği Türkiye'de

26 Ocak 2017

Instagram bu ayın başlarında her gün 150 milyon kişinin Hikayeler özelliğini kullandığını açıklamış, ne var ki, canlı yayın özelliğinden ne kadar kullanıcının yararlandığını belirtmemişti. Artık facebook, periscope gibi sosyal medya ağlarında olduğu gibi Instagram'da da canlı yayın yapılabiliyor.

Fazla uzatmadan kararımızı vereceğiz
Madagaskar'da Cumhurbaşkanı Rajaonarimampianina , Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşıladı. Temenni ederim ki anayasa mahkemesi de bu konuda kararını verir. İnşallah milletimiz için hayırlı olur.

Kullanıcıların açmış olduğu canlı yayınlar Instagram'ın hikayeler sekmesinde görünmekte ve otomatik olarak canlı yayının başladığı zaman yayın yapan kişilerin canlı yayın yaptıklarını görebiliyorsunuz. Canlı yayın esnasında ise videonun üzerinden "Live" ya da "Canlı" ibaresi görülecek. Geçtiğimiz kasım ayında canlı yayın özelliğini kademeli olarak kullanıcılara sunmaya başlayan Instagram, sonunda bu özelliğini dünya genelinde kullanıcılarla buluşturdu. Bu sayede arayüz değişecektir. Herhangi bir canlı yayın başladığında kullanıcılar canlı yayın hakkında bildirim alıyor.

Star Wars 8'in ismi açıklandı
Daha önceki açıklamalara bakılırsa Disney, Fisher'ı CGI olarak beyaz perdeye döndürmeyi planlamıyor. Filmin yazarlığını ve yönetmenliğini bu sefer Rian Johnson üstleniyor.

- Son olarak ekranın alt bölümünde yer alan menüyü sola doğru kaydırarak "Canlı" sekmesine gelin ve ardından "Canlı Video Başlat" butonuna dokunarak arkadaşlarınızla canlı yayınınızı paylaşmanın keyfini çıkarın. Canlı yayın özelliği "Instagtam Stories" e eklendi. Daha sonra ise sağa kaydırma işlemi yapılıyor. Instagram'da canlı yayın özelliği ise 1 saat olarak belirlendi. İnstagram'da canlı yayın yapmak için izleyeceğiniz adımları sizler için derledik. Bu yorumları kapatabilme ya da sabitleyebilme özelliği de mevcuttur. Başka teknik özellikler daha var. Keşfet isimli sekme kullanıcıyı takip etmeyen diğer takipçilere de canlı yayını izleme olanağı veriyor.

Ocak 2017 On Numara Şans Oyunu Çekiliş Sonuçları - Milli Piyango İdaresi
On Numara oyunundan elde edilecek gelir, kanunlarla belirlenen faaliyetlere kaynak olarak aktarılır. On Numara oyunu çekilişleri haftada bir kez Pazartesi günleri yapılmaktadır.

Instagram canlı yayın özelliği Türkiye'de