Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Instagram canlı yayın özelliği Türkiye'de

Instagram canlı yayın özelliği Türkiye'de

26 Ocak 2017

Instagram bu ayın başlarında her gün 150 milyon kişinin Hikayeler özelliğini kullandığını açıklamış, ne var ki, canlı yayın özelliğinden ne kadar kullanıcının yararlandığını belirtmemişti. Artık facebook, periscope gibi sosyal medya ağlarında olduğu gibi Instagram'da da canlı yayın yapılabiliyor.

Kırgın Çiçekler 68. bölüm tamamı (tek parça) izle!
Son yayınlanan bölüm olan Kırgın Çiçekler 68.bölüm de, Defne Nazan'a olan kızgınlığının acısını çıkartmanın bir yolunu bulur. ATV'nin izlenme rekorları kıran dizisi Kırgın Çiçekler yine çok heyecan verici yeni bir bölümle daha ekranlara gelecek.

Kullanıcıların açmış olduğu canlı yayınlar Instagram'ın hikayeler sekmesinde görünmekte ve otomatik olarak canlı yayının başladığı zaman yayın yapan kişilerin canlı yayın yaptıklarını görebiliyorsunuz. Canlı yayın esnasında ise videonun üzerinden "Live" ya da "Canlı" ibaresi görülecek. Geçtiğimiz kasım ayında canlı yayın özelliğini kademeli olarak kullanıcılara sunmaya başlayan Instagram, sonunda bu özelliğini dünya genelinde kullanıcılarla buluşturdu. Bu sayede arayüz değişecektir. Herhangi bir canlı yayın başladığında kullanıcılar canlı yayın hakkında bildirim alıyor.

Senegal - Cezayir Maçı Sow'un Attığı Golü İzle
Afrika Uluslar Kupası dolayısıyla ligin ikinci yarısında birçok Spor Toto Süper Lig ekipleri ideal kadrosuyla karşılaşmalara çıkamadı.

- Son olarak ekranın alt bölümünde yer alan menüyü sola doğru kaydırarak "Canlı" sekmesine gelin ve ardından "Canlı Video Başlat" butonuna dokunarak arkadaşlarınızla canlı yayınınızı paylaşmanın keyfini çıkarın. Canlı yayın özelliği "Instagtam Stories" e eklendi. Daha sonra ise sağa kaydırma işlemi yapılıyor. Instagram'da canlı yayın özelliği ise 1 saat olarak belirlendi. İnstagram'da canlı yayın yapmak için izleyeceğiniz adımları sizler için derledik. Bu yorumları kapatabilme ya da sabitleyebilme özelliği de mevcuttur. Başka teknik özellikler daha var. Keşfet isimli sekme kullanıcıyı takip etmeyen diğer takipçilere de canlı yayını izleme olanağı veriyor.

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kuruldu
Cumhuriyet'ten Kemal Göktaş " ın haberine göre, haklarındaki işlemlere karşı dava açanlar da Komisyon'a başvurmak zorunda olacak. Olağanüstü hal ( OHAL ) kapsamında dört yeni Kanun Hükmünde Kararname Pazar gecesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Instagram canlı yayın özelliği Türkiye'de