Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » 2018'den itibaren yılda 500 bin konut dönüşecek

2018'den itibaren yılda 500 bin konut dönüşecek

06 Şubat 2017

Türkiye çapında 500 bin, İstanbul'da yılda 250 bin binayı dönüştürebilirsek, inşallah depremde o seneye kadar bize izin verirse biz bu hasarın altından kalkarız.

İmar karmaşası yaşanmaması için planlamanın tek elden yönetilmesi gerektiğini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Bakanlığımız bugüne kadar Türkiye'nin her köşesinde plan yetkisini kullanmış ama artık kullanmayacağız". Yakın zaman içerisinde konut sahibi olmak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşların bu konu hakkında ortaya çıkan mağduriyetlerinin de çözüme kavuşturulması için gerekli adımların atılması bekleniyor. Pazar günü, 13 adada temel atma, 2 adada da yıkıma başlayacaklarını ifade eden Özhaseki, 15 adada 10 bin 269 bağımsız birimin yer aldığını belirtti.

Quaresma'nın sözleşmesi 2020'ye kadar uzatıldı
Siyah-beyazlı kulüp, sözleşmesi sezon sonunda sona eren Ricardo Quaresma ile 2020'ye kadar geçirli yeni kontrat yaptı. Quaresma'nın Beşiktaş'ın sembol oyuncularından biri olacağını ifade eden Albayrak, "Quaresma çok farklı bir oyuncu".

Konut piyasasına yeni bir soluk getirmek için ilk adım olarak 9 bin 200 konut için çalışmalara başlandığı ve bunun yanı sıra bin kadar işyerinin yapılması için çalışmaların gerçekleştirildiği belirlendi. Fakat bazı müteahhitlerin problem çıkardığını işleri yavaşlatmak için uğraştıklarını biliyoruz bunu da bu tören sonunda çözeceğiz.

Özhaseki, KİPTAŞ'ın bu konuda önemli iş yaptığını aktararak, "Eğer yine bazı müteahhitler sorun çıkartmaya devam ederse KİPTAŞ, İller Bankasıyla tüm adaları yapıp herkesin evini teslim edeceğiz". Kira ödemelerinde bir takım sorunlar var ben onları da önümüzde ki hafta içerisinde onları da çözüyorum ve vatandaşın sorunları bitiyor. "Bunun yarısı İstanbul'da olacak" dedi. Son bir asırda 6 ve üzerinde 56 deprem olmuş, 81 bin 637 kişi de rahmetli olmuş. Bu anlamda büyük gayret içindeyiz.

Evleneceksen gel 1 Şubat Sürprizi İsmail YK, Solmaz'a Talip Oldu
Programı bir süredir takip ettiğini ve Solmaz'a karşı ilgi duyduğunu belirten YK, Solmazla görüşüyor. İsmail YK , Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Solmaz'a talip oldu.

Bakanlığının çalışmalarını değerlendiren Özhaseki, uzmanların İstanbul'da 2030 yılına kadar bir deprem beklediğini, şiddetinin ise 7 - 7.5 arasında olabileceğini vurgulayarak, ömrünü tamamlayan 4 fay hattının her an harekete geçebileceğine işaret etti. Şiddeti de en az 7 olacak gibi gözüküyor. İstanbul'da yılda 50 bin konut yıkılıp, yeniden yapılıyor. Bunların hepsi orta, dar gelirli vatandaşlara verilecek. 10 yıl içerisin de tüm vatandaşlarımızı sağlıklı konutlara taşıyacağız. "Bu yetkimizi İstanbul Büyükşehir Belediyemize devrediyoruz" dedi. "Ülkemizin gelişmesini önlemek için terörden ekonomik krize kadar her şeyi denediler ancak başaramadılar, başaramayacaklar." diye konuştu.

Fed, faiz oranını sabit tuttu
Dolar 3,77 TL, Avro 4,08 TLPiyasaların gözü Türkiye saatiyle 22.00'de açıklanacak FED'in faiz kararında. Fed'in para politikalarını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) toplantısı sona erdi.

2018'den itibaren yılda 500 bin konut dönüşecek