Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » 2018'den itibaren yılda 500 bin konut dönüşecek

2018'den itibaren yılda 500 bin konut dönüşecek

06 Şubat 2017

Türkiye çapında 500 bin, İstanbul'da yılda 250 bin binayı dönüştürebilirsek, inşallah depremde o seneye kadar bize izin verirse biz bu hasarın altından kalkarız.

İmar karmaşası yaşanmaması için planlamanın tek elden yönetilmesi gerektiğini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Bakanlığımız bugüne kadar Türkiye'nin her köşesinde plan yetkisini kullanmış ama artık kullanmayacağız". Yakın zaman içerisinde konut sahibi olmak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşların bu konu hakkında ortaya çıkan mağduriyetlerinin de çözüme kavuşturulması için gerekli adımların atılması bekleniyor. Pazar günü, 13 adada temel atma, 2 adada da yıkıma başlayacaklarını ifade eden Özhaseki, 15 adada 10 bin 269 bağımsız birimin yer aldığını belirtti.

Yıldızlar Şahidim 3. Bölüm Fragmanı HD izle | 10 Şubat Cuma
Kürşat ise geçmişte ki sırların ortaya dökülmesi korkusu ile paranoyakça tavırlar sergileyip, Zeyno'yu ortadan kaldırmaya çalışır. Büyük bir aşkın anlatıldığı Yıldızlar Şahidim dizisinin 3. yeni bölüm fragmanı buradan izleyiciye sunuldu.

Konut piyasasına yeni bir soluk getirmek için ilk adım olarak 9 bin 200 konut için çalışmalara başlandığı ve bunun yanı sıra bin kadar işyerinin yapılması için çalışmaların gerçekleştirildiği belirlendi. Fakat bazı müteahhitlerin problem çıkardığını işleri yavaşlatmak için uğraştıklarını biliyoruz bunu da bu tören sonunda çözeceğiz.

Özhaseki, KİPTAŞ'ın bu konuda önemli iş yaptığını aktararak, "Eğer yine bazı müteahhitler sorun çıkartmaya devam ederse KİPTAŞ, İller Bankasıyla tüm adaları yapıp herkesin evini teslim edeceğiz". Kira ödemelerinde bir takım sorunlar var ben onları da önümüzde ki hafta içerisinde onları da çözüyorum ve vatandaşın sorunları bitiyor. "Bunun yarısı İstanbul'da olacak" dedi. Son bir asırda 6 ve üzerinde 56 deprem olmuş, 81 bin 637 kişi de rahmetli olmuş. Bu anlamda büyük gayret içindeyiz.

Erdoğan 'sahaya ısındı': Sandık geldiğinde 'Evet'e, sandıkları patlatmaya hazır mıyız?
Koskoca coğrafyaları kaybederken bedel ödedik. "Siyasi, ekonomik krizlerle, sosyal çalkantılar yüzünden bedel ödedik". Gelirken TOKİ'nin konutlarını görüyorsunuz değil mi? İstiyoruz ki benim vatandaşım modern konutlar içinde yaşasın.

Bakanlığının çalışmalarını değerlendiren Özhaseki, uzmanların İstanbul'da 2030 yılına kadar bir deprem beklediğini, şiddetinin ise 7 - 7.5 arasında olabileceğini vurgulayarak, ömrünü tamamlayan 4 fay hattının her an harekete geçebileceğine işaret etti. Şiddeti de en az 7 olacak gibi gözüküyor. İstanbul'da yılda 50 bin konut yıkılıp, yeniden yapılıyor. Bunların hepsi orta, dar gelirli vatandaşlara verilecek. 10 yıl içerisin de tüm vatandaşlarımızı sağlıklı konutlara taşıyacağız. "Bu yetkimizi İstanbul Büyükşehir Belediyemize devrediyoruz" dedi. "Ülkemizin gelişmesini önlemek için terörden ekonomik krize kadar her şeyi denediler ancak başaramadılar, başaramayacaklar." diye konuştu.

Muslera yeni bir rekorun peşinde
Muslera Kayserispor maçında da forma giyeceği takdirde Mondragon ve Prekazi'nin 185 maçlık Serisinin önüne geçmiş olacak. Karadağlı oyuncu degajları, libero gibi topu oyuna sokuşuyla kısa sürede farkını ortaya koymuştu.

2018'den itibaren yılda 500 bin konut dönüşecek