Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Dolar ne kadar? (6 Şubat dolar fiyatları)

Dolar ne kadar? (6 Şubat dolar fiyatları)

07 Şubat 2017

Geçen haftayı düşüşle kapatan dolar, yeni haftaya da bu düşüşünü devam ettirerek başladı. Dolar, euro dışındaki sert paralar karşısında da gerileyince, Türkiye gibi gelişmekte olan piyasa para birimlerine göre de değer yitirdi. Dolar ne kadar düşer?' sorularının cevabını aramaya başladı. Gün içerisinde en düşük 3.6633 seviyesini gören dolar fiyatları; saat 14.11'de bankalararası piyasada 3.6740 seviyesinden işlem gördü.Gün içerisinde en düşük 3.9390 seviyesini gören Euro/TL ise saat 14.11 itibari ile 3.9464 seviyesini gördü. Euro, 3 Şubat'tan sonra bugün de 4,00 seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Bu verilere göre saatlik ücretlerin beklentilerin altında artış kaydetmesi sonrası kurda hızlı düşüş olmuştu.

Piyasalarda gündemin nispeten sakin olduğu bir hafta girildi. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın mevcut sıkı duruşunu koruması kapsamında Türk Lirasına desteğin de süreceği ifade ediliyor. Euro ise güne 3.97 seviyelerinden başlamıştı.

Nüfusumuz 120 Bin 790 Oldu
Ortanca yaş erkeklerde 30,8 iken, kadınlarda 32 olarak gerçekleşti. İl ve ilçe merkezlerinde yaşayanların oranı %92,3 oldu. Türkiye'de 2015 yılında il ve ilçe merkezlerinde ikamet edenlerin oranı yüzde 92,1 iken, 2016'da yüzde 92,3'e yükseldi.

Borsa istanbul haftanın son işlem gününe yatay negatif başladıktan sonra ABD verileri ile yükselişini 88 bin seviyesi üzerine taşıdı.

Açılışta BIST 100 endeksi 732,46 puan artarken, bankacılık endeksi yüzde 1,07, holding endeksi yüzde 0,70 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran bankacılık olurken, tek gerileyen ise yüzde 0,07 ile spor oldu. Endeskte kayıplar gün sonuna doğru yüzde 1'e yaklaştı. Cuma günü ABD'de açıklanan tarımdışı istihdam rakamlarının ardından düşüşe geçen dolar pazartesi günü itibariyle yeni haftaya da kayıpla başladı.

Türk Dışişleri Müsteşarı Yalçın, Suriyeli muhaliflerle 'yeni anayasayı' görüştü
Askeri temsilciler arasında Türkmen Sultan Murad Tümeni yetkilisi Albay Ahmet Osman da yer aldı. Bazı Dürzi ve Arap Alevi din adamları da katıldı.

Analistler, ABD'de cuma günü açıklanan veri setinin tarım dışı istihdam hariç beklentileri karşılayamaması ve enflasyon baskısına ilişkin beklentileri düşürmesinin ardından küresel dolar talebinin zayıfladığını belirterek, bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinin açıklamalarının takip edileceğini kaydetti. Pek, dolar ne kadar?

Galatasaray Odeabank'ın konuğu Panathinaikos
Geçen hafta Fenerbahçe'ye son topta kaybettik. "Hedefimiz bu basketbolu ligde sürdürüp, lig şampiyonluğu olmak" diye konuştu. Panathinaikos'ta ise Mike James 18 sayı kaydetti. "Maç genelinde de hakemlerin iyi olduğunu söyleyemem." şeklinde konuştu.

Dolar ne kadar? (6 Şubat dolar fiyatları)