Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Afganistan'da yargı mensuplarına saldırı: 20 ölü

Afganistan'da yargı mensuplarına saldırı: 20 ölü

08 Şubat 2017

Afganistan'da Anayasa Mahkemesi önünde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a yükseldi.

Türk Hava Yolları, Varlık Fonu'na devredildi
Bu bağlamda söz konusu fonun varlıkları ve getirilerinin karşılaşacağı risklerden yüksek olması gerekmektedir. Bakanlar Kurulu'nuın akşam yayımladığı bir kararla kamuya ait bazı şirketler Varlık Fonu'na devredildi.

"Patlama sesini duyduğumda hemen Yüksek Mahkeme'nin otoparkına doğru koştum".

Dolar ne kadar? (6 Şubat dolar fiyatları)
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın mevcut sıkı duruşunu koruması kapsamında Türk Lirasına desteğin de süreceği ifade ediliyor. Açılışta BIST 100 endeksi 732,46 puan artarken, bankacılık endeksi yüzde 1,07, holding endeksi yüzde 0,70 değer kazandı.

Hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre saldırıda 38 kişi de yaralandı.Afganistan Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada başkent Kabil'deki Yüksek Mahkeme'nin önünde meydana gelen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre en az 20 kişi öldü, aralarında kadın ve çocukların bulunduğu yaralanan 38 kişi de hastaneye kaldırıldı. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Necib Daniş, "İntihar saldırganı kendini giriş kapısına ulaştırarak mesaisi biten çalışanları hedef aldı" dedi. Saldırıda 37 kişinin yaralandığı kaydedildi.

Kısmetse Olur 351. bölüm 7 Şubat fragmanında Adnan'dan şok hamle
Aşklarının başladığı Kısmetse Olur'da daha önce de konuk olarak gelen çift bebek müjdesiyle herkesin yüzünü güldürmüştü. Bu karar üzerine gelinler evinden Gamze Taşkın ile Damatlar evinden Barış Gülbetekin , programa veda eden iki isim oldu.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı ancak Afganistan'da yargı kurumları daha önce de Taliban örgütün saldırılarına hedef olmuştu.

Afganistan'da yargı mensuplarına saldırı: 20 ölü