Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Afganistan'da yargı mensuplarına saldırı: 20 ölü

Afganistan'da yargı mensuplarına saldırı: 20 ölü

08 Şubat 2017

Afganistan'da Anayasa Mahkemesi önünde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a yükseldi.

Girişimciler iş yeri açmadan önce KOSGEB'e başvurabilecek
Programda bazı illerimiz için %70 oranında, bazıları için ise %60 oranında destek uygulanıyor. Ancak başvuru yapan girişimci mutlaka başvuru formunu dolduracak ve taahhütname imzalayacak.

"Patlama sesini duyduğumda hemen Yüksek Mahkeme'nin otoparkına doğru koştum".

KPSS şartı aranmadan memur alınacak
Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre, KPSS şartı aranmadan memur istdihamı gerçekleştirilecek. Buna göre Bakanlıklar-Bağlı kuruluşlara 300'ün üzerinde personel alımı için başvurular internetten yapılacak.

Hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre saldırıda 38 kişi de yaralandı.Afganistan Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada başkent Kabil'deki Yüksek Mahkeme'nin önünde meydana gelen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre en az 20 kişi öldü, aralarında kadın ve çocukların bulunduğu yaralanan 38 kişi de hastaneye kaldırıldı. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Necib Daniş, "İntihar saldırganı kendini giriş kapısına ulaştırarak mesaisi biten çalışanları hedef aldı" dedi. Saldırıda 37 kişinin yaralandığı kaydedildi.

İşsiz kalanlar dikkat, işsizlik maaşı için 1 ay
Son 3 yılda 600 gün prim ödeyip çalışanlar 6 ay, 900 gün çalışanlar 8 ay, 1080 gün çalışanlar 10 ay işsizlik maaşı alabiliyor. Eğer otuz günlük süre zarfında işsizlik maaşı için başvurmazsanız uygulamadan yararlanma şansınızı kaybediyorsunuz.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı ancak Afganistan'da yargı kurumları daha önce de Taliban örgütün saldırılarına hedef olmuştu.

Afganistan'da yargı mensuplarına saldırı: 20 ölü