Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Çanakkale'de deprem mi oldu şiddeti kaç Ege Denizi son depremler!

Çanakkale'de deprem mi oldu şiddeti kaç Ege Denizi son depremler!

08 Şubat 2017

Artçı sarsıntılar devam ediyor. 6 Şubat'ın ilk saatlerinde 2.5 büyüklüğündeki depremin ardından, Ayvacık 05:51'de 5.5; 06:17'de 4.2; 06:51'de 5.3; 12:29'da 3.8; 12:42'de 3.8 ve 13:58'de 5.0 büyüklüğünde depremlerle sarsıldı.

Öte yandan İHA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ayvacık'a 50 kilometre mesafedeki Yukarıköy ve Çanköy'de bazı evlerde hasarlar olduğu öğrenildi. Son yaşanan depremlerin tam listesini haberimizde bulabilirsiniz.

Prof. Ercan, "Ayvacık, Babakale kırıkları boyunca deprem yığılması olmuştu".

Çanakkale'de 5,3 şiddetindeki deprem korku dolu anlar yaşattı.

Beşiktaş Fenerbahçe maçında Kavga! Dusco Tosic Van Persie kavga etti
Maçın son çeyreğine girerken artık Fenerbahçe'nin sadece en iyi yaptığı işi yapması gerekiyordu. Afrika Uluslar Kupası'ndan dönen Moussa Sow, Beşiktaş derbisine ilk 11'de başladı.

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı.

Çanakkale'de bugün çok sayıda deprem meydana geldi.

Bu depremi, aynı bölge ve büyüklükte olan saat 13.58'deki deprem izledi.

İlk depremin ardından aynı noktada 4.2 büyüklüğünde ikinci bir sarsıntı daha oldu. Yaşanan depremlerin ardından vatandaşlar kendilerini sokaklara atarken büyük panik yaşandı. Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü tarafından 12 köydeki gebeler, yeni doğum yapan ve küçük çocuğu bulunan kadınlar Ayvacık Devlet Hastanesi ile Ayvacık Yabancılar Geri Gönderme Merkezi'ne yerleştirildi.

Dolar ne kadar? (6 Şubat dolar fiyatları)
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın mevcut sıkı duruşunu koruması kapsamında Türk Lirasına desteğin de süreceği ifade ediliyor. Açılışta BIST 100 endeksi 732,46 puan artarken, bankacılık endeksi yüzde 1,07, holding endeksi yüzde 0,70 değer kazandı.

Saat ve konumlar ile derinlik kilometresi şu şekildedir: 07.17'de 4.2 km derinlikte 4.2 olarak ölçüldü. Sarsıntının merkez üssü Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıkları.

Gece saat 02.00 sularında Çanakkaleli pek çok sosyal-medya kullanıcısı ürkütücü derecede bir sallantı yaşadıklarını iddia etti. Bilindiği üzere İstanbul " da olması beklenen ' Büyük İstanbul Depremi " ne sebebiyet verecek olan Kuzey Anadolu Fay Hattı, Türkiye'nin büyük fay hatlarından biri. Çanakkale'de 15 Ocak'ta deprem mi oldu?

Uzunca süre devam eden iddiaları Kandilli Rasathanesi doğruladı. Deprem Bursa ve İstanbul dahil birçok çevre illerden hissedildi.

Dursun Özbek'ten Mete Kalkavan için sert sözler
Galatasaray taraftarının istifa çağrıları için "Maç bu şekilde biterse taraftar da haklı olarak tepkisini gösterir". Bu maçta hakem hatalarına dikkat çekiyorum ve "Pes" diyorum artık" diye konuştu. "Yavaşlatılmış tekrarda görüyoruz.

Çanakkale'de deprem mi oldu şiddeti kaç Ege Denizi son depremler!