Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Erdoğan'dan referandum için önemli açıklama

Erdoğan'dan referandum için önemli açıklama

08 Şubat 2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa referandumuyla ilgili "Öyle zannediyorum ki, bu hafta içerisinde biz de kararımızı veririz ve bu kararla birlikte de adım atılmış olur" diye konuştu.

Erdoğan, yaptığı konuşmada, "Etiyopya, FETÖ'nün cani yüzünü, insanlık için teşkil ettiği büyük tehdidi gören dostlarımızdandır".

Trump, şerifleri Beyaz Saray'a çağırdı
ABD Başkanı Donald Trump, kendisini destekleyen şerifleri Beyaz Saray'da ağırladı. Gündemdeki konulardan biri de Meksika sınırına örülmesi planlanan duvar.

Erdoğan referandum sürecinin evet hayır dan ibaret olmadığını, olayın sadece onaylamak ya da reddetmek olmadığını bu sözleri ile akmuoyuna açıkladı; "Çıkan spekülasyonlar birer uydurmadır".

TBMM'de kabul edilen Anayasa değişikliğine ilişkin yasayı 5 gündür bekleten Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Cumhurbaşkanı olma sebebiyle değerlendirme yapmam gerekiyor". Bir de mevsim koşullarıyla neden ne zaman bunun çalışmalarını yapmak gerekiyor. Sadece okuyup onay vermek değil veya reddetmek değil, bunun her yönünü değerlendirmek durumundayız. Bunun her yönünü değerlendirmek durumundayız. Hangi istikamette yürüdüğümüz bellidir. Şunu net söylüyorum, bu süreç ülkemiz için önem arz ediyor. Ülkemizi terörize etmek isteyen anlayışlar bellidir. Hatta ben bundan dolayı, bugün Sayın Bahçeli'nin yapmış olduğu konuşmayı efrâdını cami ağyârını mâni bir konuşma olarak gördüm.

Afganistan'da yargı mensuplarına saldırı: 20 ölü
Saldırıyı henüz üstlenen olmadı ancak Afganistan'da yargı kurumları daha önce de Taliban örgütün saldırılarına hedef olmuştu. Saldırıda 37 kişinin yaralandığı kaydedildi.

"Herhalde bu artık sadece zamanlamayı beklemekte olan bir süreçtir". Bizim duruşumuz çok çok önemli. Olay sadece zamanlamadır. Bunun dışında inanıyorum ki milletim hiçbir zaman Kandil'e, İmralı'ya, onlarla omuz omuza veren terör örgütlerine olumlu bir sinyal vermeyecektir. Tamamıyla onlara bu işin karşısında duran ve tamamıyla milletimizin aydınlık geleceğine ter akıtmaya hazırlanan insanlarla burada yürüyecektir.

Erdoğan, anayasa değişikliği ile ilgili olarak da "Öyle zannediyorum ki, bu hafta içerisinde biz de kararımızı veririz ve bu kararla birlikte de adım atılmış olur.' dedi".

Milyon Emekliye Zam Müjdesi…
Ankara İş Mahkemesi Türkiye Emekliler Derneği üyesinin açtığı bu davayı reddetti. SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaşına 100 lira seyyanen zam yapıldı.

Erdoğan'dan referandum için önemli açıklama