Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Malatya 'da KHK İle 28 Öğretmen İhraç Edildi

Malatya 'da KHK İle 28 Öğretmen İhraç Edildi

08 Şubat 2017

OLAĞANÜSTÜ hal (OHAL) kapsamında 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Dün gece yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye genelinde 4 bin 464 kamu görevlisi memuriyetten ihraç edildi. Yeni KHK ile birlikte Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 893, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 417 kişi meslekten atıldı. Toplamda 2 bin 585 öğretmen, kamudaki görevinden ihraç edildi.

Yeni KHK ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca, devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyelik, mensubiyet ya da irtibatta olan kişiler, kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarıldı. Kamu görevinden çıkarılan kişilere herhangi bir tebligat yapılmayacağı gibi hakların kanuni işlem başlatılacak.

Trump: ABD sanki çok mu masum?
Röportajın bir kısmı internette paylaşılınca şimdiden gündem olurken, Trump önemli konulara değiniyor. Trump'ın Putin hakkındaki olumlu sözlerinin ardından röportajı yapan O'Reilly, " Ama o bir katil ".

07 ŞUBAT 2017 tarihli Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 16 memur görevine iade edildi.

Ekonomi Bakanlığı'nda 15 kişi ihraç edildi.

Resmi Gazetede yayınlanan 675 sayılı KHK ile görevden alınan öğretmenlerle ilgili sıralı liste aynı KHK nın yayımlandığı Resmi Gazete içerisinde illere göre belirtildi.

Dolar ne kadar? (6 Şubat dolar fiyatları)
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın mevcut sıkı duruşunu koruması kapsamında Türk Lirasına desteğin de süreceği ifade ediliyor. Açılışta BIST 100 endeksi 732,46 puan artarken, bankacılık endeksi yüzde 1,07, holding endeksi yüzde 0,70 değer kazandı.

Öte yandan, daha önce görevden uzaklaştırılan 2 Emniyet Genel Müdürlüğü, 1 İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler, 1 Kültür ve Turizm Bakanlığı, 9 Milli Eğitim Bakanlığı, 4 Sağlık Bakanlığı personeli ise göreve iade edildi. Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilir.

MADDE 6 - (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Son dakika haberi… Reina saldırganının eşi dahil 11 kişi tutuklandı
Tutuklamaya sevk edilenler arasında saldırının planlamasında aktif rol oynayan Baro kod adlı İŞİD militanıda bulunuyor. Teröristin karısı Zarina N. ile ilgili çok önemli bilgiler soruşturmada ortaya çıktı.

Malatya 'da KHK İle 28 Öğretmen İhraç Edildi