Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Malatya 'da KHK İle 28 Öğretmen İhraç Edildi

Malatya 'da KHK İle 28 Öğretmen İhraç Edildi

08 Şubat 2017

OLAĞANÜSTÜ hal (OHAL) kapsamında 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Dün gece yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye genelinde 4 bin 464 kamu görevlisi memuriyetten ihraç edildi. Yeni KHK ile birlikte Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 893, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 417 kişi meslekten atıldı. Toplamda 2 bin 585 öğretmen, kamudaki görevinden ihraç edildi.

Yeni KHK ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca, devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyelik, mensubiyet ya da irtibatta olan kişiler, kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarıldı. Kamu görevinden çıkarılan kişilere herhangi bir tebligat yapılmayacağı gibi hakların kanuni işlem başlatılacak.

Türk Hava Yolları, Varlık Fonu'na devredildi
Bu bağlamda söz konusu fonun varlıkları ve getirilerinin karşılaşacağı risklerden yüksek olması gerekmektedir. Bakanlar Kurulu'nuın akşam yayımladığı bir kararla kamuya ait bazı şirketler Varlık Fonu'na devredildi.

07 ŞUBAT 2017 tarihli Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 16 memur görevine iade edildi.

Ekonomi Bakanlığı'nda 15 kişi ihraç edildi.

Resmi Gazetede yayınlanan 675 sayılı KHK ile görevden alınan öğretmenlerle ilgili sıralı liste aynı KHK nın yayımlandığı Resmi Gazete içerisinde illere göre belirtildi.

Beşiktaş Fenerbahçe maçında Kavga! Dusco Tosic Van Persie kavga etti
Maçın son çeyreğine girerken artık Fenerbahçe'nin sadece en iyi yaptığı işi yapması gerekiyordu. Afrika Uluslar Kupası'ndan dönen Moussa Sow, Beşiktaş derbisine ilk 11'de başladı.

Öte yandan, daha önce görevden uzaklaştırılan 2 Emniyet Genel Müdürlüğü, 1 İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler, 1 Kültür ve Turizm Bakanlığı, 9 Milli Eğitim Bakanlığı, 4 Sağlık Bakanlığı personeli ise göreve iade edildi. Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilir.

MADDE 6 - (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Barcelona-Athletic Bilbao: 3-0
Bu golün 3 dakika öncesinde ise Arjantinli yıldız Lionel Messi, sakatlanıp yerini Sergi Roberto'ya bıraktı. Dakika 67'de Aleix Vidal skoru belirleyen golü attı ve Barcelona maçtan 3-0 galibiyetle ayrıldı.

Malatya 'da KHK İle 28 Öğretmen İhraç Edildi