Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Milyon Emekliye Zam Müjdesi…

Milyon Emekliye Zam Müjdesi…

08 Şubat 2017

SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaşına 100 lira seyyanen zam yapıldı. Aynı şartlarda ve prim süresinde 2000'den önce emekli olanla intibak yasasından sonra 2000 sonrası emekli olanların maaşları arasında 350-500 lira fark bulunuyor. Tarım sigortalısı bile 2000 den sonra emekli olandan daha fazla maaş alıyor.

Ülke genelinde oldukça ses getiren 2000 yılı öncesinde emekli olanlara intibak hakkının tanınması üzerine harekete geçen İbrahim Avcı aynı hakkın 2000 yılı sonrasında emekli olanlara verilmesi için ilk etapta Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvuruda bulundu. Yapılan bu başvuruyu kamu denetçiliği kurumu doğru buldu. Ankara İş Mahkemesi Türkiye Emekliler Derneği üyesinin açtığı bu davayı reddetti.

Emniyet Müdür yardımcısı serbest
Burada hakim karşısına çıkan Ö.C, yurtdışı yasağı koyularak adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Mahkemenin vereceği kararı bekliyoruz.

Anayasa Mahkemesi'nin vereceği karar; 2000 öncesi intibağın yürürlük maddesinin iptali yönünde karar verirse, 2000 sonrası emekli olan vatandaşlara intibak zammı yapılacak. Türkiye Emekliler Derneği bu kararın yaklaşık 5 milyon emekliyi ilgilendirdiğini açıkladı.

İntibak yasası emeklileri kapsamaktadır. Milyonlar emekliye yapılacak olan bu zam 50 TL ila 355TL arasında değişecek. İntibak, emekliler arasında eşitlik oluşması amacıyla çıktı. açıklayacak olursak; Aynı gün ve ayni kazanç üzerinden prim ödemesine rağmen farklı tarihlerde emekli olmuş vatandaşların emekli aylıklarının eşitlenmesi amaçlanmaktadır.

Malatya 'da KHK İle 28 Öğretmen İhraç Edildi
Dün gece yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye genelinde 4 bin 464 kamu görevlisi memuriyetten ihraç edildi. Yeni KHK ile birlikte Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 893, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 417 kişi meslekten atıldı.

İntibak yasası eşitsizliğin önünü açacak!

Bu kişilerin maaşlarında artış olacak. Eğer emeklilik maaşınız en düşük seviyelerde ise bu seviyenin artırılması için şu an görüşmeler devam ediyor.

Ülkemüzde yaklaşık olarak 4 milyon kişiyi yakından ilgilendiren bu konu ile emekliler hergün "emekli zammı ne zaman verilecek" sorusunu soruyor ve artık bir sonuca varması gerektiğini söylüyor. Örneğin;200, 1988 ve 1987 yıllarından önce ve sonra emekli olanlar eşit olmayacaktır.

Kalbimdeki Deniz 16. Bölüm Fragmanı 11 Şubat 2017
Kalbimdeki Deniz yayınlanan bölümünde, Diyar'ın ortadan kaybolması ile Fikriye ve Hülya'yı panikliyor ve harekete geçiyorlar. Dizinin büyüleyici yeni bölümü bu akşam yayınlandıktan hemen sonra Kalbimdeki Deniz 16. bölüm fragmanı izleyiciye sunuldu.

Milyon Emekliye Zam Müjdesi…