Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Milyon Emekliye Zam Müjdesi…

Milyon Emekliye Zam Müjdesi…

08 Şubat 2017

SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaşına 100 lira seyyanen zam yapıldı. Aynı şartlarda ve prim süresinde 2000'den önce emekli olanla intibak yasasından sonra 2000 sonrası emekli olanların maaşları arasında 350-500 lira fark bulunuyor. Tarım sigortalısı bile 2000 den sonra emekli olandan daha fazla maaş alıyor.

Ülke genelinde oldukça ses getiren 2000 yılı öncesinde emekli olanlara intibak hakkının tanınması üzerine harekete geçen İbrahim Avcı aynı hakkın 2000 yılı sonrasında emekli olanlara verilmesi için ilk etapta Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvuruda bulundu. Yapılan bu başvuruyu kamu denetçiliği kurumu doğru buldu. Ankara İş Mahkemesi Türkiye Emekliler Derneği üyesinin açtığı bu davayı reddetti.

Asena Atalay'ın, Eski Eşi Caner Erkin'e Açtığı Rekor İcra Davasını Mahkeme Durdurdu
Caner Erkin'in avukatı Emrah Pamuk ise, icra takibinin karara aykırı düzenlenmiş olduğu gerekçesiyle mahkemeye başvurdu. Bu son icra ise Caner Erkin'i çileden çıkartmış, kendisine çok sert bir cevap vermişti.

Anayasa Mahkemesi'nin vereceği karar; 2000 öncesi intibağın yürürlük maddesinin iptali yönünde karar verirse, 2000 sonrası emekli olan vatandaşlara intibak zammı yapılacak. Türkiye Emekliler Derneği bu kararın yaklaşık 5 milyon emekliyi ilgilendirdiğini açıkladı.

İntibak yasası emeklileri kapsamaktadır. Milyonlar emekliye yapılacak olan bu zam 50 TL ila 355TL arasında değişecek. İntibak, emekliler arasında eşitlik oluşması amacıyla çıktı. açıklayacak olursak; Aynı gün ve ayni kazanç üzerinden prim ödemesine rağmen farklı tarihlerde emekli olmuş vatandaşların emekli aylıklarının eşitlenmesi amaçlanmaktadır.

Türk Hava Yolları, Varlık Fonu'na devredildi
Bu bağlamda söz konusu fonun varlıkları ve getirilerinin karşılaşacağı risklerden yüksek olması gerekmektedir. Bakanlar Kurulu'nuın akşam yayımladığı bir kararla kamuya ait bazı şirketler Varlık Fonu'na devredildi.

İntibak yasası eşitsizliğin önünü açacak!

Bu kişilerin maaşlarında artış olacak. Eğer emeklilik maaşınız en düşük seviyelerde ise bu seviyenin artırılması için şu an görüşmeler devam ediyor.

Ülkemüzde yaklaşık olarak 4 milyon kişiyi yakından ilgilendiren bu konu ile emekliler hergün "emekli zammı ne zaman verilecek" sorusunu soruyor ve artık bir sonuca varması gerektiğini söylüyor. Örneğin;200, 1988 ve 1987 yıllarından önce ve sonra emekli olanlar eşit olmayacaktır.

Şenol Güneş'ten "Hesabını verecek" diyen Fenerbahçe yöneticisine: Tape'lerde neler var, konuşalım
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş hakem yanlış yapsa bile Beşiktaş'ın kendi oyunuyla başarılı olacağının altını çizdi. Sana mı soracağım , sana ne oluyor! Hesabı vermeyenler, hesap soramazlar.

Milyon Emekliye Zam Müjdesi…