Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » İsrail'den Gazze'ye bombardıman... Dikkat çeken zamanlama

İsrail'den Gazze'ye bombardıman... Dikkat çeken zamanlama

08 Şubat 2017

Savaş uçaklarının ayrıca Gazze beldesinde Filistinli gruplara ait bir eğitim kampına, topçu birliklerinin ise Şucaiyye Mahallesi'nde bir tavuk çiftliğine 16 füze ile saldırı düzenlediği, çiftlikte büyük hasar meydana geldiği aktarıldı.

Açıklamada, "İsrail'in Gazze'ye saldırılarını arttırması tehlikelidir ve durdurulmalıdır. İsrail'i bu ahmaklığını sürdürmemesi konusunda uyarıyoruz" dedi.

Trump, şerifleri Beyaz Saray'a çağırdı
ABD Başkanı Donald Trump, kendisini destekleyen şerifleri Beyaz Saray'da ağırladı. Gündemdeki konulardan biri de Meksika sınırına örülmesi planlanan duvar.

İsrail ordusunun dün 6 Şubat'tan itibaren Gazze'nin çeşitli bölgelerine 14 hava saldırısı düzenlediği bildirildi. "İsrail'in direniş gücüne karşı yapacağı eylemler, kendisine dönecektir". Hamas hareketinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail'e saldırılara devam etmesine karşı uyarıda bulunuldu. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

İsrail ordu sözcüsü pazartesi günü Gazze'den İsrail'e roket atılması ve sınır askerlerine ateş açılması sonrası altı Hamas mevziisinin imha edildiğini açıkladı. Göz altıların sebebine ilişkin bilgi verilmedi. Han Yunus'ta da tarım arazilerine hava saldırıları düzenlendi. İsrail'in hava saldırısına gerekçe olarak Aşkelon kentine yönelik bir roket saldırısı olduğu iddiası da basında yer aldı.

Trump: ABD sanki çok mu masum?
Röportajın bir kısmı internette paylaşılınca şimdiden gündem olurken, Trump önemli konulara değiniyor. Trump'ın Putin hakkındaki olumlu sözlerinin ardından röportajı yapan O'Reilly, " Ama o bir katil ".

FRANSA VE ALMANYA'DA İSRAİL'E TEPKİ Fransa Cumhurbaşkanı Fraçois Hollande resmi bir ziyaret için ülkede bulunan Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile birlikte yaptığı açıklamada, İsrail Parlamentosu'nun Filistinlilerin özel mülkleri üzerine inşa edilmiş toplam 4 bin konuttan müteşekkil çeşitli yerleşimlere onay veren yasayı kabul etmesini kınadı. Saldırı sonrasında birçok binanın zarar gördüğü de açıklamada yer aldı.

Atatürk Havalimanın Girişinde Şüpheli Bir Araca Ateş Açıldı
Yaşanan olayla ilgili Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ile Özel Harekât Şube Müdürlüğü ekiplerine bilgi verildi. Olaya tanık olan bir taksi şoförü, şüpheli bir aracın polis noktasına geldiğini söyledi.

İsrail'den Gazze'ye bombardıman... Dikkat çeken zamanlama