Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » 76 iOS'da Güvenlik Açığı!

76 iOS'da Güvenlik Açığı!

09 Şubat 2017

Apple geçtiğimiz dönemde ortaya çıkardığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile oldukça büyük başarılar yakalamıştı. 76 iOS adlı uygulamada da böyle bir güvenlik açığı bulundu. Uygulama tam olarak 20 bin defa indirilmişti.

Girişimciler iş yeri açmadan önce KOSGEB'e başvurabilecek
Programda bazı illerimiz için %70 oranında, bazıları için ise %60 oranında destek uygulanıyor. Ancak başvuru yapan girişimci mutlaka başvuru formunu dolduracak ve taahhütname imzalayacak.

Verify.ly yöneticilerinden Win Strafach tarafından yapılan açıklamada tespit ettikleri uygulamalar ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve çalışmaların bitmesinin ardından güvenlik açığı bulunan uygulamaların isimlerini liste halinde yayınlayacaklarını belirti. Snapchat, PayPal ve Vice News uygulamalarının güvenlik açığı tespit edilen uygulamalar arasında bulunuyor. Bunların dışında listede Porto Riko ile Libya merkezli bazı bankacılık ve forex uygulamalarının olduğu da belirtiliyor. Henüz çözümlenmeyen sorun için bahsi geçen uygulamaların geliştiricilerine uyarıda bulunulduğu belirtiliyor. Ancak henüz sorunun çözülmediğini belirtmekte fayda var.

IPhone 8 ne zaman piyasaya sürülecek ve fiyatı ne kadar olacak
Ayrıca iPhone 8'in 4.7-inç, 5.5-inç ve 5.8-inç olmak üzere 3 farklı ekran boyutuna sahip olmasının beklendiğini de söyleyelim. Satışa çıktığı gün herhangi bir stok sıkıntısı yaşanmaması için testlerin erken başlaması önem taşıyor.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 2 Bin 750 Personel Alımı Yapacağız
Buraya ihraç edilen vatandaşlar, kapatılan dernekler, medya organları vs. bunların hepsinin müracaat hakkı var. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ KHK ve personel alımı açıklamaları yaparak bu konuda duyuru yaptı.