Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » 76 iOS'da Güvenlik Açığı!

76 iOS'da Güvenlik Açığı!

09 Şubat 2017

Apple geçtiğimiz dönemde ortaya çıkardığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile oldukça büyük başarılar yakalamıştı. 76 iOS adlı uygulamada da böyle bir güvenlik açığı bulundu. Uygulama tam olarak 20 bin defa indirilmişti.

Türk Hava Yolları, Varlık Fonu'na devredildi
Bu bağlamda söz konusu fonun varlıkları ve getirilerinin karşılaşacağı risklerden yüksek olması gerekmektedir. Bakanlar Kurulu'nuın akşam yayımladığı bir kararla kamuya ait bazı şirketler Varlık Fonu'na devredildi.

Verify.ly yöneticilerinden Win Strafach tarafından yapılan açıklamada tespit ettikleri uygulamalar ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve çalışmaların bitmesinin ardından güvenlik açığı bulunan uygulamaların isimlerini liste halinde yayınlayacaklarını belirti. Snapchat, PayPal ve Vice News uygulamalarının güvenlik açığı tespit edilen uygulamalar arasında bulunuyor. Bunların dışında listede Porto Riko ile Libya merkezli bazı bankacılık ve forex uygulamalarının olduğu da belirtiliyor. Henüz çözümlenmeyen sorun için bahsi geçen uygulamaların geliştiricilerine uyarıda bulunulduğu belirtiliyor. Ancak henüz sorunun çözülmediğini belirtmekte fayda var.

Çanakkale'de deprem mi oldu şiddeti kaç Ege Denizi son depremler!
AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı. Çanakkale'de bugün çok sayıda deprem meydana geldi. Gece saat 02.00 sularında Çanakkaleli pek çok sosyal-medya kullanıcısı ürkütücü derecede bir sallantı yaşadıklarını iddia etti.

4 ilde, öğretmenlerin de olduğu 7 kişi tutuklandı
Bugün adliyeye sevk edilen şüphelilerden B.Y., C.A., K.H., M.S., K.Y.ve C.Ş çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Burada sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, daha sonra adliyeye sevk edildi.