Perşembe, 30 Mart 2017
Latest news
Main » Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 2 Bin 750 Personel Alımı Yapacağız

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 2 Bin 750 Personel Alımı Yapacağız

09 Şubat 2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ KHK ve personel alımı açıklamaları yaparak bu konuda duyuru yaptı.

Herkesin merak ettiği Referandum tarihini Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıkladı.

Türk Hava Yolları, Varlık Fonu'na devredildi
Bu bağlamda söz konusu fonun varlıkları ve getirilerinin karşılaşacağı risklerden yüksek olması gerekmektedir. Bakanlar Kurulu'nuın akşam yayımladığı bir kararla kamuya ait bazı şirketler Varlık Fonu'na devredildi.

Yargı eninde sonunda doğru kararı verecektir. Bu bağlamda kimsenin endişesi olmasın. Adil yargılama yapacağız ve bundan sonra da KHK'lar çıkabilir. Buraya ihraç edilen vatandaşlar, kapatılan dernekler, medya organları vs. bunların hepsinin müracaat hakkı var. Onlar müracaat edecek orada bir inceleme yapılacak, karar verilecek. Verilen kararlar yargı denetimine de açık olacak.

Hakim savcı konusunda açık var mı?

İsrail'den Gazze'ye bombardıman... Dikkat çeken zamanlama
Hamas hareketinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail'e saldırılara devam etmesine karşı uyarıda bulunuldu. Saldırı sonrasında birçok binanın zarar gördüğü de açıklamada yer aldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hakim ve savcı kadrosunda boşlukların olmaması için 3 Haziran 2017 tarihinde 2 bin kişi yeni hukuk mezunlarından ve 750 kişi de hukuk mezunu olan avukatlar arasında toplam 2 bin 750 hakim ve savcı alımı yapılacağını duyurdu. Daha bizim alacağımız mesafe var. İhraçları düştüğümüzde de bu oranı koruyoruz. Hakim ve savcı alımlarından ziyade olarak yine Adalet Bakanlığı bünyesinde ki farklı pozisyonlarda istihdam etmek için binlerce personel alımı yapılması beklenmektedir. Yaklaşık 4 bin hakim ve savcı staj yaparken boşluk nedeniyle göreve başlatıldılar. Son sınıf öğrencilerimiz endişe etmesin onlar için yıl sonunda da yeni alım yapacağız.

Zabıt, İcra Katibi, İnfaz Koruma Memuru bunlara ilişkin de 2017'de yeni alımlar olacak.

Kısmetse Olur 351. bölüm 7 Şubat fragmanında Adnan'dan şok hamle
Aşklarının başladığı Kısmetse Olur'da daha önce de konuk olarak gelen çift bebek müjdesiyle herkesin yüzünü güldürmüştü. Bu karar üzerine gelinler evinden Gamze Taşkın ile Damatlar evinden Barış Gülbetekin , programa veda eden iki isim oldu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 2 Bin 750 Personel Alımı Yapacağız