Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 2 Bin 750 Personel Alımı Yapacağız

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 2 Bin 750 Personel Alımı Yapacağız

09 Şubat 2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ KHK ve personel alımı açıklamaları yaparak bu konuda duyuru yaptı.

Herkesin merak ettiği Referandum tarihini Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıkladı.

Milyon Emekliye Zam Müjdesi…
Ankara İş Mahkemesi Türkiye Emekliler Derneği üyesinin açtığı bu davayı reddetti. SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaşına 100 lira seyyanen zam yapıldı.

Yargı eninde sonunda doğru kararı verecektir. Bu bağlamda kimsenin endişesi olmasın. Adil yargılama yapacağız ve bundan sonra da KHK'lar çıkabilir. Buraya ihraç edilen vatandaşlar, kapatılan dernekler, medya organları vs. bunların hepsinin müracaat hakkı var. Onlar müracaat edecek orada bir inceleme yapılacak, karar verilecek. Verilen kararlar yargı denetimine de açık olacak.

Hakim savcı konusunda açık var mı?

Beşiktaş Fenerbahçe maçında Kavga! Dusco Tosic Van Persie kavga etti
Maçın son çeyreğine girerken artık Fenerbahçe'nin sadece en iyi yaptığı işi yapması gerekiyordu. Afrika Uluslar Kupası'ndan dönen Moussa Sow, Beşiktaş derbisine ilk 11'de başladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hakim ve savcı kadrosunda boşlukların olmaması için 3 Haziran 2017 tarihinde 2 bin kişi yeni hukuk mezunlarından ve 750 kişi de hukuk mezunu olan avukatlar arasında toplam 2 bin 750 hakim ve savcı alımı yapılacağını duyurdu. Daha bizim alacağımız mesafe var. İhraçları düştüğümüzde de bu oranı koruyoruz. Hakim ve savcı alımlarından ziyade olarak yine Adalet Bakanlığı bünyesinde ki farklı pozisyonlarda istihdam etmek için binlerce personel alımı yapılması beklenmektedir. Yaklaşık 4 bin hakim ve savcı staj yaparken boşluk nedeniyle göreve başlatıldılar. Son sınıf öğrencilerimiz endişe etmesin onlar için yıl sonunda da yeni alım yapacağız.

Zabıt, İcra Katibi, İnfaz Koruma Memuru bunlara ilişkin de 2017'de yeni alımlar olacak.

Aleyna'nın notları düştü, öğretmeniyle kavga etti
Karara uyup tüm derslerden yeniden sınava giren genç şarkıcı, daha düşük notlar gelince sınıf öğretmeniyle kavga etti . Genç şarkıcı Aleyna Tilki hakkındaki bu önemli haberin detayları buradadır.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 2 Bin 750 Personel Alımı Yapacağız