Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Dışişleri Bakanlığı PKK ve YPG'yi Terör Örgütü Olarak Görmediklerini Açıkladı!

Dışişleri Bakanlığı PKK ve YPG'yi Terör Örgütü Olarak Görmediklerini Açıkladı!

09 Şubat 2017

Resmi RİA haber ajansına yaptığı açıklamasında terör örgütü PKK ile Suriye'deki uzantısı YPG'ye Rusya'nın nasıl baktığı ile ilgili soruyu yanıtlayan Botsan, "Rusya Federasyonu, Türkiye'deki PKK ile Suriye'deki YPG'yi terörist örgütler olarak görmüyor".

Türkiye Kupası Kura Çekimi Ne Zaman? Çeyrek Final Eşleşmeleri Belli Oluyor
Türkiye Futbol Federasyonu'nun fikstürü belirlediğinde çeyrek final maçlarını ne zaman oynanacağını sizlerle paylaşacağız. Sergen Yalçın yönetimindeki Kayserispor , deplasmanda Gençlerblirliği'ni eleyerek Çeyrek Final'e yükseldi.

Sputnik'in haberine göre, Rus basınına konuşan Botsan-Harçenko, "Terör tehdidinin devam etmesi ve terörle mücadeleyi iyileştirme yönündeki ortak niyetleri gerçekleştirmek için ek zamana ihtiyacın duyulması nedeniyle maalesef mevcut kararları kaldırmak ve vize muafiyetine dönmek için henüz erken" dedi. "Bunun yanında her somut olayı, faillerin suç düzeyine ilişkin araştırma sonuçlarına bağlı olarak terör eylemleri olarak değerlendiriyoruz" diye konuştu.

Malatya 'da KHK İle 28 Öğretmen İhraç Edildi
Dün gece yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye genelinde 4 bin 464 kamu görevlisi memuriyetten ihraç edildi. Yeni KHK ile birlikte Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 893, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 417 kişi meslekten atıldı.

Harçenko, Moskova'nın Suriye'de Türkiye'nin yürüttüğü Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin pozisyonunun değişmediğini, operasyonun Şam yönetiminin onayıyla düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Girişimciler iş yeri açmadan önce KOSGEB'e başvurabilecek
Programda bazı illerimiz için %70 oranında, bazıları için ise %60 oranında destek uygulanıyor. Ancak başvuru yapan girişimci mutlaka başvuru formunu dolduracak ve taahhütname imzalayacak.

Öte yandan Botsan-Harçenko, Türkiye'nin şu anda Suriye'nin kuzeyinde tampon bölge kurmayacağını düşündüklerini de kaydetti. Yetkili, Türkiye'de devam eden terör tehdidi nedeniyle Türk vatandaşlarına vize muafiyetinin getirilmesi için "henüz erken" olduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanlığı PKK ve YPG'yi Terör Örgütü Olarak Görmediklerini Açıkladı!