Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Rejim Açıklaması "Artık milletimizin rejim meselesi yok"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Rejim Açıklaması "Artık milletimizin rejim meselesi yok"

10 Şubat 2017

Hatta ben bundan dolayı Sayın Bahçeli'nin yaptığı konuşmayı efradını cami, ağyarını mani bir konuşma olarak gördüm.

Etkinliğe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın yanı sıra Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Nurettin Canikli ve Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.

İsrail'den Gazze'ye bombardıman... Dikkat çeken zamanlama
Hamas hareketinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail'e saldırılara devam etmesine karşı uyarıda bulunuldu. Saldırı sonrasında birçok binanın zarar gördüğü de açıklamada yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sadece Etiyopya'dan değil, FETÖ urunu, sirayet ettiği diğer bölge ülkelerinden de temizleme konusunda kararlıyız çünkü bu bir urdur" dedi. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkeleri Bahreyn, Suudi Arabistan ve Katar'a resmi ziyaretlerde bulunacak. Artık söz de karar da milletimizindir. Yap-İşlet-Devret ve kamum-özel ortaklığı gibi modeller vasıtasıyla kazan-kazan temelli ortaklıklara imza atabileceğimize inanıyorum. "Hidroelektrik santraller konusunda ciddi bir deneyimimiz var. Etiyopya su kaynakları konusunda ciddi bir potansiyele sahip hidroelektrikler noktasında Etiyopya ciddi bir enerji kaynağına sahip olma fırsatını Türk girişimcilerle paylaşabilir". "Burada sizinle Türkiye'ye ve dünyaya, sergilediğimiz birlik, beraberlik, dayanışma görüntüsüyle verdiğimiz mesajlarla tarihe adeta not düşüyoruz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiyenin 14 yılda 3 kat büyümesinin sırlarından birini paylaşırken, "Biz 14 yılda Türkiye ekonomisini 3 kat büyüttüysek bunun en büyük sırlarından biri de yaptığımız istişareler". Bugün hedef belirledik, ilk etapta bunu 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Benim hükümetle şu anda uyum sorunum yok.

Malatya 'da KHK İle 28 Öğretmen İhraç Edildi
Dün gece yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye genelinde 4 bin 464 kamu görevlisi memuriyetten ihraç edildi. Yeni KHK ile birlikte Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 893, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 417 kişi meslekten atıldı.

Erdoğan, değişikliğin bazı maddelerini veto edebileceğine ilişkin yorumlar için de "Bunlar sadece birer uydurma" ifadesini kullandı. Bir de mevsim koşulları itibariyle de nasıl, ne zaman, bunun değerlendirmesini yapıyoruz. Sadece okuyup onaylamak veya reddetmek değil. Bunun her yönünü değerlendirmek durumundayız. Zeynep hanım da orada hesapları yapıyor herhalde şu anda. Faizlerin Türkiye'de çok yüksek olmasına rağmen son yıllarda düşen gelirler, artan borçlar dolayısı ile vatandaşlar evlerine ve mallarına haciz gelmesin veya mal sahibi olsunlar diye mecburi olarak kredi çekmek zorunda kalıyorlar ve çektikleri kredileri yüksek faizli rakamlardan alıyorlar. Bu süreç önem arzediyor. Ve bu konuda da özellikle ülkemizi terörize etmek isteyen anlayışlar bellidir. Şüphesiz ki Cumhurbaşkanı olarak ülkemi terörize etmek isteyen anlayışlarla yol yürüyenler, onlarla beraber hareket edenlerle hiçbir zaman bizim bir fikri birlikteliğimizin, düşünce birlikteliğimizin olması mümkün değil. Bizim duruşumuz çok çok önemli. Milletimizin birliği için, vatanseverliğimizin tezahürü için, bunlarla beraber güven ve istikrarla birlikte Türkiye'nin aydınlık bir geleceğe yürümesi için bu işe zaten 'evet' dediğimi Mersin'de açıkladım. Zamanlamayı beklemekle ilgili bir süreçtir. Şu anda Konukoğlu grubunda kaç kişi çalışıyor? Olay sadece zamanlamadır. Bunun dışında da ben inanıyorum ki, milletim Kandil'e İmralı'ya olumlu bir sinyal vermeyecektir.

Aleyna'nın notları düştü, öğretmeniyle kavga etti
Karara uyup tüm derslerden yeniden sınava giren genç şarkıcı, daha düşük notlar gelince sınıf öğretmeniyle kavga etti . Genç şarkıcı Aleyna Tilki hakkındaki bu önemli haberin detayları buradadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Rejim Açıklaması