Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Ankara Üniversitesi'nde Polis Müdahalesi

Ankara Üniversitesi'nde Polis Müdahalesi

11 Şubat 2017

İhraç edilen akademisyenlere destek olmak amacıyla aralarında sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve ihraç olan akademisyenlerin olduğu topluluk sabah saatlerinden itibaren Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi'ne geldi.

Arka Sokaklar 428. bölümde neler yaşanacak?
Yeni bölümde Pınar ölecek mi? Dizinin bu akşam ki bölümünde hastaneden ölüm kalım savaşı veren Pınar'ın ölüm haberi geldi. Ailesinin ölümüyle gözleri intikam bürümüş olan Sezgin kızına karşılık Rıza babanın kızını öldürmek ister.

Böylece OHAL kapsamında yayınlanan KHK'lar ile üniversitelerden ihraç edilen akademisyenlerin sayısı 4 bin 800'ü aştı. Hem yerleşke hem de yerleşkenin karşısındaki yol ve sokakların girişi kapatıldı. Girmek isteyen pek çok öğretim üyesi ve öğrenci ise kampüs önünden uzaklaştırılmaya çalışıldı. Akademisyenler bu duruma tepki göstermek için kampüs girişine cübbelerini serdi.

Kısmetse Olur 354. bölüm fragmanı izle: Aycan gidecek mi?
Aycan Varış'ın Kısmetse Olur yarışmasından diskalifiye olarak elenme tehlikesi yaşaması herkesin sinirlerini iyice germiş durumda. Kısmetse Olur yeni bölümünü 10 Şubat Cuma gününde saat 12.30'da Kanal D ekranlarından izleyebilirsiniz.

Açıklama okunduğu sırada yine polis müdahalesi geldi. Gelenler arasında 82 yaşındaki iktisat profesörü Korkut Boratav da vardı. Kampüsün önünde toplananlar arasında milletvekilleri, akademisyenler, öğrenciler ve mezunlar da bulunuyor. Bir süre sonra CHP milletvekilleri kampüse girdi. Okulun duvarlarından atlayarak tekrar kampüse girmeye çalışan eylemcilere polis, göz yaşartıcı gazla müdahale ederek grubu uzaklaştırdı. Arbede sırasında gözaltına alınanlar oldu. Polisin, Mülkiye binası içine de biber gazı sıkması dikkati çekti.

Benzinin Litre Fiyatına İndirim Kapıda
Aktarılan bilgiler ışığında, benzinin litre satış fiyatı üzerinden 6-7 kuruş arasında bir indirim yapılması öngörülüyor. Konu ile ilgili olarak Petrol Ürünleri işverenler Sendikası (PÜİS) bir açıklama yaptı.

Polis içerideki Mülkiye hocalarının fakülte önünde basın açıklaması yapmalarını engelledi.

Ankara Üniversitesi'nde Polis Müdahalesi