Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Bakan'dan Açıklama: Ukrayna'ya Pasaport Olmadan Yalnızca Nüfus Cüzdanıyla Gidilebilecek!

Bakan'dan Açıklama: Ukrayna'ya Pasaport Olmadan Yalnızca Nüfus Cüzdanıyla Gidilebilecek!

11 Şubat 2017

İki ülke arasındaki stratejik ilişkilerin daha da geliştirilmesinin önemini vurgulayan taraflar, Ukrayna ve Türkiye arasındaki serbest ticaret anlaşması görüşmelerinin bir an önce tamamlanması gerektiğinin altını çizdi. Yaptığı açıklamada, karşılıklı turist sayısını artırmak amacıyla, yalnızca nüfus cüzdanıyla iki ülke arasında seyahatin mümkün kılınacağını ifade etti. Yurttaşlarımızın pasaporta gerek duymadan yalnız kimlik kartıyla ülkelerimizi ziyaret edebilmesi mevzusunda mutabakata vardık. Teknik ayrıntıları gözden geçirdikten sonrasında, kısa sürede bu mevzuda antak kalma imzalanmasını bekliyoruz. "Yaz gelmeden bunu başaracağız" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 2 Bin 750 Personel Alımı Yapacağız
Buraya ihraç edilen vatandaşlar, kapatılan dernekler, medya organları vs. bunların hepsinin müracaat hakkı var. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ KHK ve personel alımı açıklamaları yaparak bu konuda duyuru yaptı.

Türkiye ve Ukrayna arasındaki karşılıklı vizesiz kalış sürelerinin 60 günden 90 güne çıkarıldığı anlaşma, geçtiğimiz yıl imzalanmıştı.

IPhone 8 ne zaman piyasaya sürülecek ve fiyatı ne kadar olacak
Ayrıca iPhone 8'in 4.7-inç, 5.5-inç ve 5.8-inç olmak üzere 3 farklı ekran boyutuna sahip olmasının beklendiğini de söyleyelim. Satışa çıktığı gün herhangi bir stok sıkıntısı yaşanmaması için testlerin erken başlaması önem taşıyor.

TSK açıkladı; El Bab'da şehit olan 3 askeri, Rus uçağı 'kazaen' vurmuş!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pompeo görüşmesi öncesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Rusya yetkilileri olayın bir kaza olduğunu söylerken üzüntülerini Türk yetkililerine ilettiği öğrenildi.

Bakan'dan Açıklama: Ukrayna'ya Pasaport Olmadan Yalnızca Nüfus Cüzdanıyla Gidilebilecek!