Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Bakan'dan Açıklama: Ukrayna'ya Pasaport Olmadan Yalnızca Nüfus Cüzdanıyla Gidilebilecek!

Bakan'dan Açıklama: Ukrayna'ya Pasaport Olmadan Yalnızca Nüfus Cüzdanıyla Gidilebilecek!

11 Şubat 2017

İki ülke arasındaki stratejik ilişkilerin daha da geliştirilmesinin önemini vurgulayan taraflar, Ukrayna ve Türkiye arasındaki serbest ticaret anlaşması görüşmelerinin bir an önce tamamlanması gerektiğinin altını çizdi. Yaptığı açıklamada, karşılıklı turist sayısını artırmak amacıyla, yalnızca nüfus cüzdanıyla iki ülke arasında seyahatin mümkün kılınacağını ifade etti. Yurttaşlarımızın pasaporta gerek duymadan yalnız kimlik kartıyla ülkelerimizi ziyaret edebilmesi mevzusunda mutabakata vardık. Teknik ayrıntıları gözden geçirdikten sonrasında, kısa sürede bu mevzuda antak kalma imzalanmasını bekliyoruz. "Yaz gelmeden bunu başaracağız" dedi.

HDP Şanlıurfa milletvekili Dilek Öcalan gözaltında
Serbest bırakılan Dilek Öcalan , adliye çıkışında gözaltına alınmasını eleştirdi ve mahkemede ifade vermediğini söyledi. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Öcalan,"Mahkemeniz suç işlemektedir".

Türkiye ve Ukrayna arasındaki karşılıklı vizesiz kalış sürelerinin 60 günden 90 güne çıkarıldığı anlaşma, geçtiğimiz yıl imzalanmıştı.

Arka Sokaklar 428. bölümde neler yaşanacak?
Yeni bölümde Pınar ölecek mi? Dizinin bu akşam ki bölümünde hastaneden ölüm kalım savaşı veren Pınar'ın ölüm haberi geldi. Ailesinin ölümüyle gözleri intikam bürümüş olan Sezgin kızına karşılık Rıza babanın kızını öldürmek ister.

Stanbul'a kar ne zaman yağacak? 8 Şubat İstanbul kar haberleri
Son günlerde yükselen ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden İstanbul hava durumu , önümüzdeki günlerde soğumaya başlayacak. Bu arada, sömestir tatili bitmesine rağmen Uludağ'a ilgi gösteren tatilciler ve günübirlikçiler, kayak pistlerini doldurdu.

Bakan'dan Açıklama: Ukrayna'ya Pasaport Olmadan Yalnızca Nüfus Cüzdanıyla Gidilebilecek!