Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » İçişleri Bakanı Soylu "Türkiye Güven-Huzur (3)" uygulamasını canlı bağlantılarla takip etti

İçişleri Bakanı Soylu "Türkiye Güven-Huzur (3)" uygulamasını canlı bağlantılarla takip etti

11 Şubat 2017

Bu akşam, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından 81 ilde koordineli olarak sabit yol uygulaması ve açık yer uygulaması şeklinde iki aşamalı uygulama yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri 80 bin görevli ile ülke genelinde "güven ve huzur" denetimleri yapıyor.

Tahkim Kurulu'ndan Şenol Güneş kararı
Beşiktaş'ta yeni transferler Demba Ba ve Ersan Adem Gülüm sakatlıkları nedeniyle kafilede yer almadı. Beşiktaş'ın bu akşam Karabükspor ile deplasmanda oynayacağı maçı Şenol Güneş tribünden izleyecek.

Açıklamada, uygulamalar esnasında, "temel insan haklarına saygılı, özgürlük ve güvenlik dengesine ehemmiyet veren bir yöntemle mevcut rahatlık ve itimat ortamının devamının sağlanması ve kabahat işleme düşüncesindekilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanmasının" amaçlandığı vurgulandı. Uygulamaları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayınla takip etti. İstanbul, İzmir ve Antalya'da polis-sahil güvenlik, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Erzurum, Mersin, Diyarbakır, Van, Sakarya ve Kocaeli'nde ise polis-jandarma birimlerince ortak uygulama noktaları oluşturuldu.

Kent giriş, çıkışları ile evvel tespit edilen 18 bin 131 duyarlı noktada şüpheli kişi ve araçlar üstünde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılmış oldu. İçişleri Bakanı Soylu, EGM Koordinasyon Merkezinde uygulamaya katılan emniyet, sahil güvenlik ve jandarma ekipleriyle canlı bağlantı kurdu.

Kısmetse Olur 354. bölüm fragmanı izle: Aycan gidecek mi?
Aycan Varış'ın Kısmetse Olur yarışmasından diskalifiye olarak elenme tehlikesi yaşaması herkesin sinirlerini iyice germiş durumda. Kısmetse Olur yeni bölümünü 10 Şubat Cuma gününde saat 12.30'da Kanal D ekranlarından izleyebilirsiniz.

Bakan Soylu'ya İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Sahil Güvenlik Komutanı Yardımcısı Albay Ahmet Kendir, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ile daire başkanları da eşlik etti.

Güvenlik birimleri 9 Aralık 2016 ile 28 Ocak 2017 tarihinde de ülke genelinde denetimler yapmıştı.

Yeni Kimlik Kartları İçin Mesai Saatleri Değişti!
Ayrıca, yoğunluklаrın kаrşılаnmаsı vе vatandaşlara yeni kimlik kartlarının daha hızlı temini için Alo 199 hatlı randevu sistеminin de bu düzenlemelerle uyumlu halе getirilmekte оlduğu ifade еdildi.

İçişleri Bakanı Soylu