Perşembe, 30 Mart 2017
Latest news
Main » Erdoğan anayasa değişiklik kanununu onayladı

Erdoğan anayasa değişiklik kanununu onayladı

11 Şubat 2017

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: "Sayın Cumhurbaşkanımız, 6771 sayılı 'Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u, Anayasanın 175'inci maddesinin dördüncü fıkrası gereğince halkoyuna sunulmak üzere yayımlanması için Başbakanlığa göndermişlerdir". YSK'nın açıklayacağı referandum takvimi için 16 Nisan işaret edilmişti. Erdoğan, Türkiye'yi referanduma götürecek olan imzayı attı.

Yeni Kimlik Kartları İçin Mesai Saatleri Değişti!
Ayrıca, yoğunluklаrın kаrşılаnmаsı vе vatandaşlara yeni kimlik kartlarının daha hızlı temini için Alo 199 hatlı randevu sistеminin de bu düzenlemelerle uyumlu halе getirilmekte оlduğu ifade еdildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa değişikliği teklifini onayladı ve ardından Başbakanlığa gönderdi. Başbakan Yıldırım'ın, Bahçeli'ye, "Kampanya sürecinde, her iki parti ortak mitingler de düzenleyebilir". Teklife göre milletvekili sayısı yükselecek.

Dışişleri Bakanlığı PKK ve YPG'yi Terör Örgütü Olarak Görmediklerini Açıkladı!
Yetkili, Türkiye'de devam eden terör tehdidi nedeniyle Türk vatandaşlarına vize muafiyetinin getirilmesi için "henüz erken" olduğunu belirtti.

-Milletvekili yaşı 25'ten 18'e indirilecek. TBMM genel seçimleriyle beraber Cumhurbaşkanı seçimleri birlikte gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, Cumhurbaşkanı tarafından görevden alınacak ve ataması yapılacak.

İşte çift maaş alma hakkı kazanan kişiler!
Fakat bu konuda SGK tarafından verilen bilgiler ile bunun farklı bir uygulamaya tabi tutulduğu belirtilmiştir. Eş ve anne-babadan biri 1 Ekim 2008'den önce diğeri 1 Ekim 2008'den sonra ölmüşse yine iki maaş var.

TBMM üye tam sayısının 5'te 3 çoğunluğu ile seçimlerin yenilenmesine karar verebilecek. TBMM genel seçimi ile cumhurbaşkanı seçimi birlikte gerçekleştirilecek. Referandum tarihine Yüksek Seçim Kurulu karar verecek.

Erdoğan anayasa değişiklik kanununu onayladı