Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Erdoğan anayasa değişiklik kanununu onayladı

Erdoğan anayasa değişiklik kanununu onayladı

11 Şubat 2017

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: "Sayın Cumhurbaşkanımız, 6771 sayılı 'Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u, Anayasanın 175'inci maddesinin dördüncü fıkrası gereğince halkoyuna sunulmak üzere yayımlanması için Başbakanlığa göndermişlerdir". YSK'nın açıklayacağı referandum takvimi için 16 Nisan işaret edilmişti. Erdoğan, Türkiye'yi referanduma götürecek olan imzayı attı.

Dışişleri Bakanlığı PKK ve YPG'yi Terör Örgütü Olarak Görmediklerini Açıkladı!
Yetkili, Türkiye'de devam eden terör tehdidi nedeniyle Türk vatandaşlarına vize muafiyetinin getirilmesi için "henüz erken" olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa değişikliği teklifini onayladı ve ardından Başbakanlığa gönderdi. Başbakan Yıldırım'ın, Bahçeli'ye, "Kampanya sürecinde, her iki parti ortak mitingler de düzenleyebilir". Teklife göre milletvekili sayısı yükselecek.

Tahkim Kurulu'ndan Şenol Güneş kararı
Beşiktaş'ta yeni transferler Demba Ba ve Ersan Adem Gülüm sakatlıkları nedeniyle kafilede yer almadı. Beşiktaş'ın bu akşam Karabükspor ile deplasmanda oynayacağı maçı Şenol Güneş tribünden izleyecek.

-Milletvekili yaşı 25'ten 18'e indirilecek. TBMM genel seçimleriyle beraber Cumhurbaşkanı seçimleri birlikte gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, Cumhurbaşkanı tarafından görevden alınacak ve ataması yapılacak.

Çanakkale'de deprem mi oldu şiddeti kaç Ege Denizi son depremler!
AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı. Çanakkale'de bugün çok sayıda deprem meydana geldi. Gece saat 02.00 sularında Çanakkaleli pek çok sosyal-medya kullanıcısı ürkütücü derecede bir sallantı yaşadıklarını iddia etti.

TBMM üye tam sayısının 5'te 3 çoğunluğu ile seçimlerin yenilenmesine karar verebilecek. TBMM genel seçimi ile cumhurbaşkanı seçimi birlikte gerçekleştirilecek. Referandum tarihine Yüksek Seçim Kurulu karar verecek.

Erdoğan anayasa değişiklik kanununu onayladı