Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Merkez Bankası ve KİK'te ByLock gözaltısı listede 46 kişi var

Merkez Bankası ve KİK'te ByLock gözaltısı listede 46 kişi var

11 Şubat 2017

Türkiye Merkez Bankasına yani Türk Lirasının Kalbine FETÖ BYLOCK operasyonu kapsamında operasyon gerçekleştirildi.

Ankara da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Merkez Bankası eski çalışanlarına yönelik operasyonda hakkında gözaltı sonucu bulunan 36 şüpheliden 27'si gözaltına alındı. Toplam 46 kişi gözaltına alındı.

TSK açıkladı; El Bab'da şehit olan 3 askeri, Rus uçağı 'kazaen' vurmuş!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pompeo görüşmesi öncesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Rusya yetkilileri olayın bir kaza olduğunu söylerken üzüntülerini Türk yetkililerine ilettiği öğrenildi.

Toplаm 46 kіşіnіn gözаltınа аlındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı mali suçlarla mücadele ekiplerince yapılan operasyonda FETÖ'nün merkez bankasına sızmış kanserlerin temizlenmesi için operasyon düzenlendi.

Çanakkale'de deprem mi oldu? Çanakkale'de kaç şiddetinde deprem oldu? - İhlas Haber Ajansı
Altan, "Sadece hata limitleri de belirtilerek depremin gerçekleşme olasılığını tahmin edebileceğimiz yöntem ve sistemler mevcut". Merkezüssü Ayvacık ilçesi olan depremin saat 11.55'te meydana geldiği, büyüklüğünün ise 5 olduğu açıklandı.

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada "Soruşturmanın görevden uzaklaştırılmış veya bankamız ile ilişiği kesilmiş kişilerle ilgili olduğu anlaşılmıştır".

Yapılan incelemelerde, haber konusu soruşturmanın görevden uzaklaştırılmış veya Bankamız ile ilişiği kesilmiş kişilerle ilgili olduğu anlaşılmıştır. "Bankamız faaliyetleriyle ilgili herhangi bir husus söz konusu değildir." ifadesine yer verildi. Emniyet müdürlüğündeki işlemleri süren şüphelilerin bazılarının hala kamu personeli olduğu, bazılarınınsa KHK'larla ihraç edildiği öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı sağlık kontrolünden geçirildi
Yapılan operasyonda gözaltına alınan İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı şüpheli Ömür Ceylan dün Bakırköy Adalet Sarayı'nda getirildi.

Merkez Bankası ve KİK'te ByLock gözaltısı listede 46 kişi var