Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Merkez Bankası ve KİK'te ByLock gözaltısı listede 46 kişi var

Merkez Bankası ve KİK'te ByLock gözaltısı listede 46 kişi var

11 Şubat 2017

Türkiye Merkez Bankasına yani Türk Lirasının Kalbine FETÖ BYLOCK operasyonu kapsamında operasyon gerçekleştirildi.

Ankara da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Merkez Bankası eski çalışanlarına yönelik operasyonda hakkında gözaltı sonucu bulunan 36 şüpheliden 27'si gözaltına alındı. Toplam 46 kişi gözaltına alındı.

PFDK Kararları Açıklandı !! Robin van Persie, Tosic ve Şenol Güneş'e Ceza Yağdı
Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki olaylı derbinin cezaları açıklandı. Van Persie'nin sevk maddesi 41 değil, 36 olmalıydı.

Toplаm 46 kіşіnіn gözаltınа аlındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı mali suçlarla mücadele ekiplerince yapılan operasyonda FETÖ'nün merkez bankasına sızmış kanserlerin temizlenmesi için operasyon düzenlendi.

Ankara Üniversitesi'nde Polis Müdahalesi
Böylece OHAL kapsamında yayınlanan KHK'lar ile üniversitelerden ihraç edilen akademisyenlerin sayısı 4 bin 800'ü aştı. Kampüsün önünde toplananlar arasında milletvekilleri, akademisyenler, öğrenciler ve mezunlar da bulunuyor.

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada "Soruşturmanın görevden uzaklaştırılmış veya bankamız ile ilişiği kesilmiş kişilerle ilgili olduğu anlaşılmıştır".

Yapılan incelemelerde, haber konusu soruşturmanın görevden uzaklaştırılmış veya Bankamız ile ilişiği kesilmiş kişilerle ilgili olduğu anlaşılmıştır. "Bankamız faaliyetleriyle ilgili herhangi bir husus söz konusu değildir." ifadesine yer verildi. Emniyet müdürlüğündeki işlemleri süren şüphelilerin bazılarının hala kamu personeli olduğu, bazılarınınsa KHK'larla ihraç edildiği öğrenildi.

Tahkim Kurulu'ndan Şenol Güneş kararı
Beşiktaş'ta yeni transferler Demba Ba ve Ersan Adem Gülüm sakatlıkları nedeniyle kafilede yer almadı. Beşiktaş'ın bu akşam Karabükspor ile deplasmanda oynayacağı maçı Şenol Güneş tribünden izleyecek.

Merkez Bankası ve KİK'te ByLock gözaltısı listede 46 kişi var