Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Temyiz mahkemesinden Trump'ın yasağıyla ilgili karar

Temyiz mahkemesinden Trump'ın yasağıyla ilgili karar

11 Şubat 2017

7 Müslüman ülkenin vatandaşı ABD'ye girebilecek mi?

ABD Federal Temyiz Mahkemesi, Başkan Donald Trump'ın seyahat yasağının askıya alınmasını yasalara uygun buldu.

Devlet Bahçeli: Erdoğan'ı Seçeriz
TBMM'de kabul edilen 18 maddelik anayasa değişiklik teklifi 2 Şubat'ta Cumhurbaşkanı'nın onayına sunulmuştur. Biz başkanlığa değil Cumhurbaşkanlığı sistemine evet diyoruz.CHP zihniyeti yakında yine şamar yiyecektir.

Trump yönetimi, kararı üç yargıçla veren temyiz mahkemesinden, davayı daha çok üyeli bir heyete götürmesini isteyebilir ya da doğrudan kesin kararı verecek ABD Anayasa Mahkemesi'ne gidebilir.

Konunun şimdi, ABD Yüksek Mahkemesi'nin önüne gelmesi ve son noktanın konması bekleniyor.

HDP Şanlıurfa milletvekili Dilek Öcalan gözaltında
Serbest bırakılan Dilek Öcalan , adliye çıkışında gözaltına alınmasını eleştirdi ve mahkemede ifade vermediğini söyledi. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Öcalan,"Mahkemeniz suç işlemektedir".

Kararın ardından Trump, attığı tweetlerle ülkenin risk altında olduğunu ve bu yasal düzenlemenin zorunlu olduğunu öne sürdü.

Son olarak ise bu yasak halkın seyahat özgürlüğü kapsamında ailelerin ayrılmasından ve ayrımcılığa maruz kalması gibi bir sonuca neden olur. Bu nedenle Yüksek Mahkeme'deki sürecin de 4'e karşı 4 oyla tıkanmasının söz konusu olabileceği belirtiliyor. Nihai karar burada verilecek.

Malatya 'da KHK İle 28 Öğretmen İhraç Edildi
Dün gece yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye genelinde 4 bin 464 kamu görevlisi memuriyetten ihraç edildi. Yeni KHK ile birlikte Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 893, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 417 kişi meslekten atıldı.

Temyiz mahkemesinden Trump'ın yasağıyla ilgili karar