Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Temyiz mahkemesinden Trump'ın yasağıyla ilgili karar

Temyiz mahkemesinden Trump'ın yasağıyla ilgili karar

11 Şubat 2017

7 Müslüman ülkenin vatandaşı ABD'ye girebilecek mi?

ABD Federal Temyiz Mahkemesi, Başkan Donald Trump'ın seyahat yasağının askıya alınmasını yasalara uygun buldu.

Devlet Bahçeli: Erdoğan'ı Seçeriz
TBMM'de kabul edilen 18 maddelik anayasa değişiklik teklifi 2 Şubat'ta Cumhurbaşkanı'nın onayına sunulmuştur. Biz başkanlığa değil Cumhurbaşkanlığı sistemine evet diyoruz.CHP zihniyeti yakında yine şamar yiyecektir.

Trump yönetimi, kararı üç yargıçla veren temyiz mahkemesinden, davayı daha çok üyeli bir heyete götürmesini isteyebilir ya da doğrudan kesin kararı verecek ABD Anayasa Mahkemesi'ne gidebilir.

Konunun şimdi, ABD Yüksek Mahkemesi'nin önüne gelmesi ve son noktanın konması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Rejim Açıklaması "Artık milletimizin rejim meselesi yok"
Zamanlamayı beklemekle ilgili bir süreçtir. Şu anda Konukoğlu grubunda kaç kişi çalışıyor? Olay sadece zamanlamadır. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkeleri Bahreyn, Suudi Arabistan ve Katar'a resmi ziyaretlerde bulunacak.

Kararın ardından Trump, attığı tweetlerle ülkenin risk altında olduğunu ve bu yasal düzenlemenin zorunlu olduğunu öne sürdü.

Son olarak ise bu yasak halkın seyahat özgürlüğü kapsamında ailelerin ayrılmasından ve ayrımcılığa maruz kalması gibi bir sonuca neden olur. Bu nedenle Yüksek Mahkeme'deki sürecin de 4'e karşı 4 oyla tıkanmasının söz konusu olabileceği belirtiliyor. Nihai karar burada verilecek.

Dışişleri Bakanlığı PKK ve YPG'yi Terör Örgütü Olarak Görmediklerini Açıkladı!
Yetkili, Türkiye'de devam eden terör tehdidi nedeniyle Türk vatandaşlarına vize muafiyetinin getirilmesi için "henüz erken" olduğunu belirtti.

Temyiz mahkemesinden Trump'ın yasağıyla ilgili karar