Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » TSK açıkladı; El Bab'da şehit olan 3 askeri, Rus uçağı 'kazaen' vurmuş!

TSK açıkladı; El Bab'da şehit olan 3 askeri, Rus uçağı 'kazaen' vurmuş!

11 Şubat 2017

"Kremlin Sözcüsü Peskov şu ifadeleri kullanmıştı: "(Olayın) nedenleri konusunda bir tartışma yok.

"Türk partnerlerimizin bize verdikleri koordinatlara göre hareket ediyorlardı". Putin, dün ayrıca olayı görüşmek üzere Güvenlik Konseyi'ni toplayarak Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov'u huzuruna çağırdı. Söz konusu yerde Türk askerlerinin bulunmaması gerekirdi. DEAŞ'a ait vurulacak koordinatlar paylaşılmıyor. "Bunun koordinatların verilmesindeki koordinasyon eksikliğinden kaynaklandığını söyleyebilirim". Ne yazık ki sahada çok yoğun bir mücadele veriyor askerlerimiz" diyen Kurtulmuş, "Olay, Rusların da teyit ettiği gibi tamamen bir kaza sonucu ortaya çıktı.

Yeni Kimlik Kartları İçin Mesai Saatleri Değişti!
Ayrıca, yoğunluklаrın kаrşılаnmаsı vе vatandaşlara yeni kimlik kartlarının daha hızlı temini için Alo 199 hatlı randevu sistеminin de bu düzenlemelerle uyumlu halе getirilmekte оlduğu ifade еdildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pompeo görüşmesi öncesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin ayrıntılarıyla ilgili olarak da "görüşmede Suriye konusu ile birlikte DEAŞ'a karşı askeri koordinasyonun artırılması" konusunun görüşüldüğü belirtilmişti. Ancak, aile acı haberi Balıkesir'deki diğer oğlunun evinde aldı.

Suriye'de son durum, Genelkurmay Başkanlığından, Rus savaş uçağının, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde kazaen vurduğu binaya isabet eden bomba ile 3 askerin şehit olduğu, biri ağır 11 askerin yaralandığı bildirildi.

Erdoğan anayasa değişiklik kanununu onayladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , anayasa değişikliği teklifini onayladı ve ardından Başbakanlığa gönderdi. Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, Cumhurbaşkanı tarafından görevden alınacak ve ataması yapılacak.

9 Şubat 2017 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bir açıklama yapmış, Rus jetlerinin Türk Askerini vurduğunu açıklamıştı. Cevap ise "yanlışlıkla vurduk" oldu.

Halep'e bağlı El Bab bölgesinde şehit düşen 3 askerin cenazesi, kara yolu ile Kilis'e, ordan da helikopterle Gazi Antep'e getirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan son dakika El Bab açıklamasına göre, olay "kazaen" meydana geldi. Rusya yetkilileri olayın bir kaza olduğunu söylerken üzüntülerini Türk yetkililerine ilettiği öğrenildi. Rusya Federasyonu taziye dileklerini iletirken, incelemenin iki tarafça sürdürüleceği söylendi.

Kısmetse Olur 354. bölüm fragmanı izle: Aycan gidecek mi?
Aycan Varış'ın Kısmetse Olur yarışmasından diskalifiye olarak elenme tehlikesi yaşaması herkesin sinirlerini iyice germiş durumda. Kısmetse Olur yeni bölümünü 10 Şubat Cuma gününde saat 12.30'da Kanal D ekranlarından izleyebilirsiniz.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, RİA Novosti'ye yaptığı açıklamada Rusya Lideri Vladimir Putin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Rus hava kuvvetlerinin hava harekâtı sırasında Türk askerlerinin hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı dileklerinde bulunduğunu doğruladı.

TSK açıkladı; El Bab'da şehit olan 3 askeri, Rus uçağı 'kazaen' vurmuş!