Perşembe, 30 Mart 2017
Latest news
Main » TSK açıkladı; El Bab'da şehit olan 3 askeri, Rus uçağı 'kazaen' vurmuş!

TSK açıkladı; El Bab'da şehit olan 3 askeri, Rus uçağı 'kazaen' vurmuş!

11 Şubat 2017

"Kremlin Sözcüsü Peskov şu ifadeleri kullanmıştı: "(Olayın) nedenleri konusunda bir tartışma yok.

"Türk partnerlerimizin bize verdikleri koordinatlara göre hareket ediyorlardı". Putin, dün ayrıca olayı görüşmek üzere Güvenlik Konseyi'ni toplayarak Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov'u huzuruna çağırdı. Söz konusu yerde Türk askerlerinin bulunmaması gerekirdi. DEAŞ'a ait vurulacak koordinatlar paylaşılmıyor. "Bunun koordinatların verilmesindeki koordinasyon eksikliğinden kaynaklandığını söyleyebilirim". Ne yazık ki sahada çok yoğun bir mücadele veriyor askerlerimiz" diyen Kurtulmuş, "Olay, Rusların da teyit ettiği gibi tamamen bir kaza sonucu ortaya çıktı.

Yılın En İyi Tematik Radyosu "Radyo Trafik"
Senenin en iyi spor radyosu ödülünü Lig Radyo Genel Gösterim Yönetmeni Mehmet Ayan, tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural'dan aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pompeo görüşmesi öncesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin ayrıntılarıyla ilgili olarak da "görüşmede Suriye konusu ile birlikte DEAŞ'a karşı askeri koordinasyonun artırılması" konusunun görüşüldüğü belirtilmişti. Ancak, aile acı haberi Balıkesir'deki diğer oğlunun evinde aldı.

Suriye'de son durum, Genelkurmay Başkanlığından, Rus savaş uçağının, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde kazaen vurduğu binaya isabet eden bomba ile 3 askerin şehit olduğu, biri ağır 11 askerin yaralandığı bildirildi.

IPhone 8 ne zaman piyasaya sürülecek ve fiyatı ne kadar olacak
Ayrıca iPhone 8'in 4.7-inç, 5.5-inç ve 5.8-inç olmak üzere 3 farklı ekran boyutuna sahip olmasının beklendiğini de söyleyelim. Satışa çıktığı gün herhangi bir stok sıkıntısı yaşanmaması için testlerin erken başlaması önem taşıyor.

9 Şubat 2017 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bir açıklama yapmış, Rus jetlerinin Türk Askerini vurduğunu açıklamıştı. Cevap ise "yanlışlıkla vurduk" oldu.

Halep'e bağlı El Bab bölgesinde şehit düşen 3 askerin cenazesi, kara yolu ile Kilis'e, ordan da helikopterle Gazi Antep'e getirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan son dakika El Bab açıklamasına göre, olay "kazaen" meydana geldi. Rusya yetkilileri olayın bir kaza olduğunu söylerken üzüntülerini Türk yetkililerine ilettiği öğrenildi. Rusya Federasyonu taziye dileklerini iletirken, incelemenin iki tarafça sürdürüleceği söylendi.

Tahkim Kurulu'ndan Şenol Güneş kararı
Beşiktaş'ta yeni transferler Demba Ba ve Ersan Adem Gülüm sakatlıkları nedeniyle kafilede yer almadı. Beşiktaş'ın bu akşam Karabükspor ile deplasmanda oynayacağı maçı Şenol Güneş tribünden izleyecek.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, RİA Novosti'ye yaptığı açıklamada Rusya Lideri Vladimir Putin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Rus hava kuvvetlerinin hava harekâtı sırasında Türk askerlerinin hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı dileklerinde bulunduğunu doğruladı.

TSK açıkladı; El Bab'da şehit olan 3 askeri, Rus uçağı 'kazaen' vurmuş!