Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » 11 Şubat ehliyet sınavı tam saat kaçta olacak?

11 Şubat ehliyet sınavı tam saat kaçta olacak?

12 Şubat 2017

2017 yılının ilk MTSAS ehliyet sınavı bugün tamamlanıyor. Yakında birçok ilde e-Sınav ile kısa sürede tamamlanması ve sınav çıkışında sonuçların açıklanması bekleniyor.

2017 Yılı Sınav Uygulama Takvimi'nde yer alan bilgiye göre yılda 5 kez yapılan ehliyet sınavının ilki 11 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek. Sınav 14.00'da başladı ve adaylara 60 dakika verildi.

Stanbul'a kar ne zaman yağacak? 8 Şubat İstanbul kar haberleri
Son günlerde yükselen ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden İstanbul hava durumu , önümüzdeki günlerde soğumaya başlayacak. Bu arada, sömestir tatili bitmesine rağmen Uludağ'a ilgi gösteren tatilciler ve günübirlikçiler, kayak pistlerini doldurdu.

Sınava giren adaylar soruların ve cevapların açıklanmasından ziyade 11 Şubat 2017 ehliyet sınavının sonuçlarını da merak ediyorlar. Ehliyet sınavı kaç sorudan oluşuyor?

Sürücü adaylarının büyük heyecan içinde beklediği ehliyet sınavı bugün yapıldı.

Yılın En İyi Tematik Radyosu "Radyo Trafik"
Senenin en iyi spor radyosu ödülünü Lig Radyo Genel Gösterim Yönetmeni Mehmet Ayan, tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural'dan aldı.

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr ve http://www.odsgm.gov.tr internet adreslerinden duyurulacaktır. Sonuçları öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir. Tekrar teorik sınava geçiş yapabilmeleri için e-sınavdaki haklarını (4 hak) doldurmaları ya da kurstan kayıtlarını sildirmeleri gereklidir.

TSK açıkladı; El Bab'da şehit olan 3 askeri, Rus uçağı 'kazaen' vurmuş!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pompeo görüşmesi öncesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Rusya yetkilileri olayın bir kaza olduğunu söylerken üzüntülerini Türk yetkililerine ilettiği öğrenildi.

Sınav başvurusunda bulunup randevusu onaylanan kursiyer, e-sınav tarihinden en az 3 (üç) gün önce randevusunu değiştirebilir. e-Sınav randevusu olan ve sınava girmeyen kursiyerin 1 (bir) sınav hakkı kullanılmış sayılır. Bu hesaplamalara göre toplam 35 soruyu doğru yapan adaylar sınavdan başarılı sayılmış olacak Sınavdan başarılı olamayan adaylar ise bir sonraki yazılı sınavı beklemek zorunda kalacaklar. MEB tarafından düzenlenen ehliyet sınavından önemli detaylar. Bu kursiyerler son katıldıkları e-sınav uygulamasından sonra 45 (kırkbeş) gün içinde yeni bir e-sınav uygulamasına başvurmadıkları takdirde 1 (bir) sınav haklarını daha kullanmış sayılırlar. Ancak adayların sisteme TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapmaları gerekmektedir.

11 Şubat ehliyet sınavı tam saat kaçta olacak?