Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Bakan Elvan: "Yeni Anayasa İle Engelli Koşu Kalkacak, Engelsiz Koşu Başlayacak" - Milliyet

Bakan Elvan: "Yeni Anayasa İle Engelli Koşu Kalkacak, Engelsiz Koşu Başlayacak" - Milliyet

12 Şubat 2017

Bakan Elvan, "Alman bir firmanın Cazibe Merkezi Programı kapsamında Şanlıurfa'ya yatırım taleplerinin olduğu ve ne üretim yapacaklarının sorulması üzerine, Boru üzerine yatırım yapmak istediklerini ifade ettiler". Albeni merkezi programı ile Elazığ'ı inşallah şahlandıracağız. Dolayısıyla milletin vesayeti dışında hiçbir vesayeti kabul etmiyoruz, milletimiz ne derse bizim söyleyeceğimiz de odur. Biz gerçekten koşuyoruz ama nasıl koşuyoruz, engelli koşuyoruz. Özellikle sanayi anlamında çok ciddi yatırımları Elazığ'a kazandıracağız.

Türkiye ekonomisinin büyümeye devam ettiğini vurgulayan Elvan, "Türkiye gelişmeye devam ediyor". Yeni anayasa değişikliği ile engelli koşu kalkacak, engelsiz koşuya gireceğiz ve daha hızlı bir şekilde ülkenin kalkınması için mücadele vereceğiz. Yeni hükümet sistemimizde de milleti merkeze oturtuyoruz. Siyasetin, devletin merkezinde ve gene mecliste millet var. İster yasama, ister yürütme, ister yargı artık merkezde millet olacak. Biz bu konuda son derece hassasız.

Elvan, şöyle konuştu:"Halktan korkan bir parti olur mu?"

Erdoğan anayasa değişiklik kanununu onayladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , anayasa değişikliği teklifini onayladı ve ardından Başbakanlığa gönderdi. Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, Cumhurbaşkanı tarafından görevden alınacak ve ataması yapılacak.

"Bir gazetecinin "CHP'nin referandum sürecindeki tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu da cevaplayan Bakan Evlan, "CHP'nin tutumu açık değil mi?" Şimdi şunu düşünüyorlar. Bu anayasa değişikliğini iyi mi engelleyebilirim düşüncesindeler. Halka gitmekten niye korkar insan? "Biz buna inanıyoruz. Halkımız ne derse başımızın üzerinde yeri var. Bizim temel farkımız o" diye konuştu.

"Halktan korkan bir parti olur mu?"

"AK Parti'nin son 15 yıldaki başarısı ve sırrı ile bilhassa ana karşıcılık partinin başarısızlığı mevzusunda bazı araştırma şirketlerin araştırma yaptığını duyduğunu söyleyen Bakan Elvan, "Şunu söylemek isterim". Halkıyla, milletiyle dertlenmeyen, derdine haiz çıkmayan, düşüncesini dikkate almayan, küçümseyen hiçbir kurum, hiçbir siyasal parti bu ülkeyi yönetemez, millet bunlara destek vermez.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Rejim Açıklaması "Artık milletimizin rejim meselesi yok"
Zamanlamayı beklemekle ilgili bir süreçtir. Şu anda Konukoğlu grubunda kaç kişi çalışıyor? Olay sadece zamanlamadır. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkeleri Bahreyn, Suudi Arabistan ve Katar'a resmi ziyaretlerde bulunacak.

Hayırcıların sosyal medyaya yaptığı kampanyalarla ilgili soruya da Bakan Elvan, "Bizim sosyal medya ile falan işimiz yok, milletimiz ne derse o" cevabını verdi. Fakat teşvik açısından sorarsanız hem albeni merkezi programlarından yararlanacak, hem de organize endüstri bölgesinde yatırım icra eden kardeşlerimiz 6'ncı bölge teşviklerinden yararlanacaklar.

Proje hakkında ayrıca Doğu ve Güneydoğu da ki 23 ili kapsayan 'Cazibe Merkezleri Programı'nı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)'ın katılımlarıyla gerçekleştirilen iki ayrı toplantıda anlattı. Genel hatlarıyla baktığımızda özellikle çelik boru, hafif blok, gaz beton, tarım aletlerine yönelik başvuru var. Otomotiv yedek parça üretimi yönelik başvuru var. Kedi-köpek maması, doğal, sentetik bahçe ve büro mobilyaları üretimlerine yönelik başvuru var. Tarım ürünleri, profil, yalıtım, ambalaj, yapı kimyasallarına yönelik, tekstil makineleri imalatına yönelik başvurular var. Değişik alanlarda başvurular söz konusu ki 2 hafta oldu zannedersem, 2.5 milyar lira civarında resmi başvuru var. Önümüzdeki günlerde bunun yoğun bir şeklinde artacağını düşünüyoruz. Bunla ilgili çalışmalarımızı yaptık anlatacağız. "Albeni merkezinin haricinde kalsa bile organize endüstri bölgesine yatırım yapıyorsa 6'ncı bölge teşviklerinden yeni yatırımcılar yararlanacak" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu "Türkiye Güven-Huzur (3)" uygulamasını canlı bağlantılarla takip etti
Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri 80 bin görevli ile ülke genelinde "güven ve huzur" denetimleri yapıyor.

Bakan Elvan: